23 Dekabr 2024 12:30
Texnologiya sahəsindəki uğurları ilə tanınan Martı, Donald Trump-a yaxınlığı və İlon Maskın hüquqşünası kimi fəaliyyəti ilə məşhur olan Aleks Spironun İdarə Heyətinə qoşulduğunu açıqlayıb. Aleks Spiro Martı-nın gələcək planlarına və strateji qərarlarına dəstək olacaq.
Harvard Universitetinin Hüquq Fakültəsindən məzun olduqdan sonra Aleks Spiro karyerasına Nyu-Yorkda prokuror kimi başlayıb və beynəlxalq məhkəmə işlərində qazandığı uğurlarla tanınıb. Son dövrlərdə "X" (keçmiş Twitter) ilə bağlı məhkəmə işlərində fəal rolu ilə diqqət çəkən Spiro, hazırda Tesla-nın hüquqşünası olaraq fəaliyyət göstərir. O, həmçinin dünyanın bir çox aparıcı şirkətlərinə hüquqi məsləhət xidmətləri təqdim edir.
Öktem: Aleks ilə əməkdaşlıq etməkdən məmnunuq
Martı-nın qurucusu Oğuz Alper Öktem mövzu ilə bağlı belə danışıb:
“Aleks-in biznes və siyasət sahəsində geniş müştəri portfelinə sahib olması, eləcə də qlobal texnologiya startapları ilə iş təcrübəsi, şirkətimizə və missiyamıza böyük dəyər qatacaq. Aleks ilə əməkdaşlıq etməkdən çox məmnunam.”
Aleks Spiro isə açıqlamasında qeyd edib:
“Dünyanın ən uğurlu sahibkarları və şirkətləri ilə işləmək şansı qazandım. Alper və komandası indiyə qədər tanıdığım ən yaxşı komandalar arasındadır. Martı-nın miqyasını artırmaq və 2025-ci il üçün gəlirlilik hədəfinə çatmaq yolunda şirkəti dəstəkləməkdən məmnunam.”

Elon Musk's lawyer joins the board of Turkish startup Marti
Marty, known for his success in the field of technology, has announced that Alex Spiro, known for his closeness to Donald Trump and his work as a lawyer for Elon Musk, has joined the Board of Directors. Alex Spiro will support Marty in his future plans and strategic decisions.
After graduating from Harvard Law School, Alex Spiro began his career as a prosecutor in New York and is known for his success in international litigation. Spiro, who recently became known for his active role in the litigation related to "X" (formerly Twitter), currently works as a lawyer for Tesla. He also provides legal advice to many of the world's leading companies.
Öktem: We are delighted to partner with Alex
Oğuz Alper Öktem, founder of Marty, said:
“Alex’s extensive client portfolio in business and politics, as well as his experience working with global technology startups, will add great value to our company and mission. I am very pleased to partner with Alex.”
Alex Spiro said in a statement:
“I have had the opportunity to work with some of the most successful entrepreneurs and companies in the world. Alper and his team are among the best I have ever known. I am delighted to support the company as it scales up and reaches its 2025 profitability target.”