04 Dekabr 2025 13:46
Məzmun yaradıcıları (influenserlər) üçün maliyyə platforması olan "Influencer Finance" startapı, "Pars VC"-nin rəhbərliyi ilə investisiya əldə edib. Bu yeni investisiya ilə startap həm maliyyə infrastrukturunu gücləndirməyi, həm də fəaliyyət göstərdiyi bazarlarda daha sürətlə böyüməyi hədəfləyir. Startapın xidmət göstərəcəyi ölkələr sırasında Türkiyə, Rumıniya və Yunanıstanla yanaşı, Azərbaycan da yer alır.
"Influencer Finance" startapı məzmun yaradıcılarının qarşılaşdığı uzunmüddətli ödənişlər və nağd pul problemlərinə praktik fintex həlləri təklif edir. Platforma vasitəsilə istifadəçilər qazanclarını anlıq izləyə, ödəniş müddətlərini qısalda və gəlirlərini istədikləri vaxt çıxara bilirlər. Sistem markalardan ödəniş almaq üçün faktura gözləmə və ya əlavə yazışma zərurətini aradan qaldırır; tək bir linklə saniyələr içində ödəniş qəbul etmək mümkün olur.
İnvestisiya raunduna liderlik edən "Pars VC"nin qurucu partnyoru Sabrican Zaim, kütlələrin etimadını qazanmış icma liderlərinə yönələn iş modellərini dəstəklədiklərini bildirib:
"İnfluenserlərin qlobal miqyasda yaratdığı ticarət həcmi olduqca böyükdür. Biz də qlobal bazarlar üçün yaradılan bu startapın həm investoru, həm də tərəfdaşı olmaqdan məmnunluq duyuruq."
"Influencer Finance" startapının həmtəsisçisi Kerem Arseven isə fintex və influenser sahələrinin aktual olması səbəbindən investorlarla tez razılığa gəldiklərini qeyd edib. O, "Pars VC"nin dəstəyi ilə startapın təsir dairəsini artıracağını və yeni əməkdaşlıqlarla böyüməni davam etdirəcəklərini vurğulayıb.

04 December 2025 13:46
“Influencer Finance,” a financial platform for content creators (influencers), has secured investment led by “Pars VC.” With this new funding, the startup aims to strengthen its financial infrastructure and accelerate growth in the markets where it operates. Among the countries it will serve are Turkey, Romania, Greece, and Azerbaijan.
The “Influencer Finance” startup offers practical fintech solutions to content creators facing long payment delays and cash flow issues. Through the platform, users can track their earnings in real-time, shorten payment cycles, and withdraw their income whenever they want. The system eliminates the need to wait for invoices or engage in additional correspondence to receive payments from brands; payments can be accepted in seconds with a single link.
Sabrican Zaim, founding partner of Pars VC, which led the investment round, stated that they support business models targeting community leaders who have gained the trust of large audiences:
“The commercial volume generated globally by influencers is enormous. We are pleased to be both an investor and a partner in this startup, which is built for global markets.”
Kerem Arseven, co-founder of Influencer Finance, noted that due to the relevance of the fintech and influencer sectors, they reached an agreement with investors quickly. He emphasized that with Pars VC’s support, the startup will expand its impact and continue growth through new collaborations.