İRİA “Digital Azerbaijan” brendini təqdim edib
“Inmerge İnnovasiya Sammiti” çərçivəsində çıxış edən İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (İRİA) sədri İnarə Vəliyeva yeni  “Digital.Azerbaijan” brendini təqdim edib.
Təqdimatda bildirilib ki, “Digital.Azerbaijan” İRİA-nın innovasiya və rəqəmsallaşma üzrə gördüyü işlərin mərkəzləşdirilərək bir çətir altında həyata keçirilməsini təmin edəcək brenddir. Belə ki, İRİA-nın rəqəmsal hökumət, rəqəmsal səriştələr və innovasiya ekosistemi üzrə təşəbbüsləri “Digital.Azerbaijan” brendi altında həyata keçiriləcək.  Gələcəkdə “Digital.Azerbaijan” həm yerli, həm də qlobal miqyasda bütün təşəbbüslər üçün vahid sima rolunu oynayacaq.
İRİA-nın sədri İnarə Vəliyeva təqdim olunan yeni brend haqqında bunları deyib:
“Digital.Azerbaijan” İRİA-nın gələcəyə baxışını və ölkənin rəqəmsal inkişafına sadiqliyini nümayiş etdirir. Səyahətimizin bu yeni mərhələsində bizi yeni öhdəliklər və çağırışlar gözləyir. Bununla belə, biz bu yolda sarsılmaz əməkdaşlıq, tərəfdaşlıq və kollektiv səylə qarşıda duran missiyanın və çağırışların öhdəsindən gəlməyə hər zaman hazırıq”.
Qeyd edək ki, “Digital.Azerbaijan” brendi altında “Digital.Academy”, “Digital.finance”, “Mygov”, “Digital.docs”, “Digital.login” və digər məhsul və layihələr üzrə işlər həyata keçiriləcək. Bununla yanaşı, Agentliyin brendə uyğun yenilənmiş veb-saytı yaxın zamanlarda təqdim olunacaq.

IDDA introduced the "Digital Azerbaijan" brand
Speaking within the framework of the "Inmerge Innovation Summit", the Chairman of the Innovation and Digital Development Agency (IRIA) Inara Valiyeva presented the new "Digital.Azerbaijan" brand.
It was stated in the presentation that "Digital.Azerbaijan" is a brand that will ensure the implementation of IRIA's work on innovation and digitalization under one umbrella. Thus, IRIA's initiatives on digital government, digital competences and innovation ecosystem will be implemented under the brand "Digital.Azerbaijan". In the future, "Digital.Azerbaijan" will play the role of a single face for all initiatives, both locally and globally.
The chairman of IRIA, Inara Valiyeva, said the following about the presented new brand:
"Digital.Azerbaijan" demonstrates IRIA's vision of the future and its commitment to the country's digital development. New responsibilities and challenges await us in this new phase of our journey. However, we are always ready to overcome the mission and challenges ahead with unwavering cooperation, partnership and collective effort.
It should be noted that work on "Digital.Academy", "Digital.finance", "Mygov", "Digital.docs", "Digital.login" and other products and projects will be carried out under the "Digital.Azerbaijan" brand. In addition, the updated website of the Agency in line with the brand will be presented soon.