Aztelekom Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş ərazilərində yüksək sürətli internet xidmətlərini genişləndirir. Şirkət, GPON (Gigabit Passive Optical Network) texnologiyasından istifadə edərək, sakinlərə və müəssisələrə internet, telefon və televiziya xidmətlərini birləşdirən paketlər təqdim edir. Bu xidmətlər, regionda sosial-iqtisadi inkişaf layihələrinin uğurlu həyata keçirilməsinə dəstək olur. 2025-ci ilin iyul ayının 31-nə olan məlumata görə, artıq 5.000-dən çox abunəçi bu xidmətlərdən faydalanır.
Aztelekom-un bu təşəbbüsü, Prezident İlham Əliyevin təsdiqlədiyi "Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışın Birinci Dövlət Proqramı" çərçivəsində həyata keçirilir. Bu proqramın əsas prioritetlərindən biri, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə müasir telekommunikasiya infrastrukturunun inkişaf etdirilməsidir.
Bu addım, həmçinin regionda iqtisadi fəaliyyətin bərpası və inkişafı üçün vacib bir infrastruktur təmin edir. Aztelekom-un təqdim etdiyi xidmətlər, sakinlərin gündəlik həyatını asanlaşdırmaqla yanaşı, biznes fəaliyyətlərinin də inkişafına şərait yaradır.
Bu təşəbbüs, Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş ərazilərində müasir həyatın qurulması istiqamətində atılan mühüm addımlardan biridir.

27 August 2025 15:07
Aztelekom is expanding high-speed internet services in Azerbaijan’s liberated territories. Using GPON (Gigabit Passive Optical Network) technology, the company provides packages that combine internet, telephone, and television services for residents and businesses. These services support the successful implementation of socio-economic development projects in the region. As of July 31, 2025, more than 5,000 subscribers have already benefited from these services.
This initiative by Aztelekom is carried out within the framework of the “First State Program for the Great Return to the Liberated Territories of the Republic of Azerbaijan”, approved by President Ilham Aliyev. One of the main priorities of this program is the development of modern telecommunications infrastructure in the liberated areas.
This step also provides essential infrastructure for restoring and developing economic activity in the region. Aztelekom’s services not only make daily life easier for residents but also create opportunities for business growth.
Overall, this initiative is an important move toward establishing a modern standard of living in Azerbaijan’s liberated territories.