Proqnoz bazarları platforması Kalshi birjaya çıxmaq üçün ilkin hazırlıqlara başlayıb. The Information nəşrinin məlumatına görə, şirkət IPO (İlkin Kütləvi Səhm Təklifi) ilə bağlı bir sıra investisiya bankları ilə qeyri-rəsmi danışıqlar aparır.
Məlumata əsasən, Kalshi-nin illik gəlirlərinin 2 milyard ABŞ dollarına çatacağı proqnozlaşdırılır. Müqayisə üçün, Wall Street Journal 2026-cı ilin martında bu göstəricinin təxminən 1,5 milyard dollar olduğunu bildirmişdi.
Şirkət may ayında 22 milyard dollar dəyərləndirmə ilə 1 milyard dollar investisiya cəlb edib. İnvestisiya raunduna Coatue rəhbərlik edib, raundda Sequoia Capital, Andreessen Horowitz, IVP, Paradigm, Morgan Stanley və ARK Invest də iştirak ediblər.
2018-ci ildə fəaliyyətə başlayan Kalshi son bir ildə sürətlə böyüyüb. Şirkət 2025-ci ildə bir neçə investisiya raundu keçirərək dəyərləndirməsini 2 milyard dollardan 11 milyard dollara yüksəltmişdi. Hazırda isə bu göstərici 22 milyard dollara çatıb.

Prediction market platform Kalshi has begun preliminary preparations for an IPO. The Information reports that the company is in informal talks with several investment banks regarding an IPO (Initial Public Offering).
According to the report, Kalshi’s annual revenue is projected to reach $2 billion. For comparison, the Wall Street Journal reported in March 2026 that this figure was about $1.5 billion.
The company raised $1 billion in investment in May at a valuation of $22 billion. The investment round was led by Coatue, and also included Sequoia Capital, Andreessen Horowitz, IVP, Paradigm, Morgan Stanley and ARK Invest.
Kalshi, which launched in 2018, has grown rapidly in the past year. The company raised its valuation from $2 billion to $11 billion in 2025 through several investment rounds. Now, this figure has reached $22 billion.