Mercedes Whatsapp ilə əməkdaşlığa başlayıb
Mercedes Formula 1-in Mercedes-AMG PETRONAS komandası dünyanın ən böyük mesajlaşma tətbiqi olan WhatsApp ilə rəsmi mesajlaşma partnyoru olduğunu açıqlayıb.
Yeni tərəfdaşlıq eksklüziv olaraq Mercedes-AMG PETRONAS F1 Komandasının WhatsApp Kanalı vasitəsilə elan edilib. Las Vegas Grand Prix-dən əvvəl imzalanan bu tərəfdaşlıq həftə sonu ərzində planlaşdırılan xüsusi məzmunla azarkeşlərə əyləncəli sürprizlər təqdim etmək məqsədi daşıyır.
Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team CEO-su və Komanda Meneceri Toto Wolff WhatsApp-ın ünsiyyətdə mühüm rol oynadığını və WhatsApp ilə işləməyi və hekayələrini innovativ və orijinal üsullarla paylaşmağı səbirsizliklə gözlədiklərini bildirib. WhatsApp prezidenti Will Cathcart Mercedes-AMG PETRONAS F1 Komandasının təşkilatın fəaliyyətində WhatsApp-a olan etibarına heyran qaldıqlarını və iki markanın komandaları və azarkeşləri birləşdirmək üçün bir araya gələcəyi innovativ əməkdaşlıqdan qürur duyduqlarını qeyd edib.

Mercedes started cooperation with Whatsapp
Mercedes Formula 1 team Mercedes-AMG PETRONAS has announced that it is the official messaging partner of WhatsApp, the world's largest messaging app.
The new partnership was announced exclusively via the Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team WhatsApp Channel. Signed ahead of the Las Vegas Grand Prix, the partnership aims to provide fans with fun surprises with special content planned throughout the weekend.
Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team CEO and Team Manager Toto Wolff said WhatsApp plays an important role in communication and they look forward to working with WhatsApp and sharing their stories in innovative and original ways. Will Cathcart, president of WhatsApp, said: "We are impressed by the Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team's trust in WhatsApp for the organization's operations and are proud of the innovative partnership that will bring the two brands together to connect teams and fans."