Microsoft Polşanın Kibertəhlükəsizliyinə 700 milyon dollar investisiya edib
Microsoft Polşanın  Kibertəhlükəsizlik sistemini gücləndirmək məqsədilə 700 milyon dollar əlavə investisiya edəcəyini açıqlayıb. Bu investisiya şirkətin 2020-ci ildə Polşada üç yeni verilənlər mərkəzi qurmaq üçün ayırdığı 1 milyard dollarlıq planının ikinci mərhələsini təşkil edir.
Şirkət Polşadakı verilənlər mərkəzlərinə əlavə olaraq, ölkənin kiber müdafiə gücünü artırmağı planlayır. 2023-cü ildən fəaliyyət göstərən bu mərkəzlər Polşadakı şirkətlərə və dövlət qurumlarına yüksək təhlükəsizlikli bulud xidmətləri təqdim etməyə başlayıb.
Yeni investisiya, həmçinin Polşanı Orta və Şərqi Avropada mühüm texnologiya mərkəzinə çevirməyi hədəfləyir. Microsoft bu addımla Polşanın Kibertəhlükəsizlik sahəsindəki gücünü artırmaqla yanaşı, bulud xidmətlərini daha geniş auditoriyaya təqdim etməyi planlayır.

18 February 2025 13:19
Microsoft has announced an additional $700 million investment to strengthen Poland's cybersecurity system. This investment represents the second phase of the company's 1 billion dollar plan, which was allocated in 2020 to establish three new data centers in Poland.
In addition to its data centers in Poland, the company plans to enhance the country's cybersecurity capabilities. These data centers, which began operations in 2023, have been providing high-security cloud services to businesses and government institutions in Poland.
The new investment also aims to transform Poland into a major technology hub in Central and Eastern Europe. Through this move, Microsoft seeks to enhance Poland's cybersecurity strength while expanding cloud services to a broader audience.