Mikayıl Cabbarov əməkdaşlıq üçün Google şirkəti ilə görüşüb
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov “Google” şirkətinin Qafqaz və Mərkəzi Asiya üçün Dövlət əlaqələri və ictimai siyasət üzrə rəhbəri Olga Skoroxodova və şirkətin Qafqaz, Mərkəzi Asiya, Cənubi Afrika və İsrail üzrə rəhbəri Marina Zunik ilə videokonfrans formatında görüşüb.
Görüşdə mövcud əməkdaşlıq, innovativ təcrübələrin tətbiqi, rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafı, o cümlədən süni intellekt əsaslı texnologiyalar üzrə birgə fəaliyyətin təşkili müzakirə edilib.
Tərəflər hashtag COP29 üzrə prioritetlər və dayanıqlı inkişaf həllərininin perspektivlərini, həmçinin şirkətin məhsul və xidmətləri üzrə potensial əməkdaşlıq istiqamətlərini nəzərdən keçiriblər.

Mikayil Jabbarov met with Google for cooperation
Economy Minister Mikayil Jabbarov met with Olga Skorokhodova, head of public relations and public policy for the Caucasus and Central Asia of Google, and Marina Zunik, head of the company for the Caucasus, Central Asia, South Africa and Israel, in a video conference format.
The current cooperation, the application of innovative practices, the development of the digital economy, as well as the organization of joint activities on artificial intelligence-based technologies were discussed at the meeting.
The parties reviewed the priorities and perspectives of sustainable development solutions under the hashtag COP29, as well as potential areas of cooperation on the company's products and services.