“MPAY” ödənişləri “SİMA İmza” ilə limitsiz və rahatdır!
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza “MPAY” elektron pulqabısına inteqrasiya edilib.
Artıq müştərilər “MPAY” mobil tətbiqindəki 300 manatdan yuxarı ödənişlər və pul köçürmələri zamanı tələb olunan kimliyin təsdiqlənməsi prosesini “SİMA İmza” vasitəsilə rahatlıqla həyata keçirə bilərlər. Qeyd edilən məbləğdə ilk dəfə ödəniş edən müştəri avtomatik olaraq “Eyniləşdirmə” bölməsinə yönləndirilir. Burada o, “SİMA İmza”nın üztanıma testindən keçməli və ödənişi (köçürməni) həyata keçirən şəxsin həqiqətən özü olduğunu təsdiq etməlidir. Üztanıma tələbi yalnız bir dəfə tətbiq olunur və sonrakı ödənişlərdə müştəri özü təyin etdiyi PIN kodu daxil etməklə böyükhəcmli pul köçürmələrini reallaşdıra bilir.
Qeyd edək ki, SİMA rəqəmsal imza ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, xidmət göstərənlərin iş yükü və xərcləri azalır. “SİMA İmza”nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi istifadəçilərə sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı qazandırır. Rəqəmsal xidmətlərə əlçatanlığı artıran “SİMA İmza” ölkəmizdə biznes proseslərini sürətləndirir. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

"MPAY" payments are unlimited and convenient with "SIMA Imza"!
SIMA, created by "AzInTelecom" LLC under the Ministry of Digital Development and Transport, has been integrated into the new generation digital signature "MPAY" electronic wallet.
Customers can now easily perform the identity verification process required during payments and money transfers over 300 manats in the "MPAY" mobile application through "SIMA Signature". The customer who pays the specified amount for the first time is automatically redirected to the "Identification" section. Here he must pass the "SIMA Signature" authentication test and confirm that the person making the payment (transfer) is really him. The top-up requirement is applied only once, and in subsequent payments, the customer can make large-scale money transfers by entering the PIN code he has set himself.
It should be noted that with the SIMA digital signature, citizens' dependence on service centers is ended, the workload and costs of service providers are reduced. "SIMA Signature" can be integrated into any system, allowing users to sign quickly and any number of times. Increasing accessibility to digital services, "SIMA Signature" accelerates business processes in our country. You can get more detailed information about the SIMA new generation digital signature at www.sima.az and by contacting the "157" Call Center.