“Mynumber.az”da istədiyin nömrəni “SİMA İmza” ilə sifariş et!
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir. “SİMA İmza” ilə öz xidmətlərini rəqəmsallaşdıran növbəti qurum “MyGroup Holdinq” MMC olub.
Qeyd edək ki, “SİMA İmza” holdinqə daxil olan və istəyə uyğun mobil nömrələrin satışını həyata keçirən “MyNumber” şirkətinin rəsmi saytına inteqrasiya edilib. İnteqrasiya sayəsində “mynumber.az” saytından mobil nömrə sifariş edən vətəndaşların şəxsi məlumatlarını doldurmasına ehtiyac yoxdur. Belə ki, “SİMA İmza” sahibi olan hər kəs “mynumber.az” saytının yuxarı sağ küncündə yerləşdirilən SİMA bölməsinə klikləyib QR kodu skan etməklə məlumat bölməsini avtomatik doldurmuş olur. Bundan sonra isə nömrə sifarişini bir toxunuşla reallaşdırmaq və vətəndaşın adına rəsmiləşdirmək mümkündür.
Qeyd edək ki, “SİMA İmza”nı əldə etmək üçün heç yerə getməyə ehtiyac yoxdur. Sadəcə, mobil telefona “SİMA İmza” tətbiqini yükləmək kifayətdir. Tətbiqdən istifadə vətəndaşlar üçün tam pulsuzdur. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək olar.

Order the number you want at "Mynumber.az" with "SIMA Signature"!
SIMA, established by "AzInTelecom" LLC under the Ministry of Digital Development and Transport, continues to expand the circle of new generation digital signature partners. The next institution that digitized its services with "SIMA Imza" was "MyGroup Holding" LLC.
It should be noted that "SIMA Imza" has been integrated into the official website of "MyNumber" company, which is part of the holding and sells mobile numbers according to the request. Thanks to the integration, citizens who order a mobile number from the "mynumber.az" website do not need to fill in their personal information. Thus, anyone who has a "SIMA Signature" automatically fills out the information section by clicking on the SIMA section located in the upper right corner of the "mynumber.az" website and scanning the QR code. After that, it is possible to realize the number order with one touch and formalize it in the name of the citizen.
Note that there is no need to go anywhere to get "SIMA Signature". It is enough to download the "SIMA Signature" application to the mobile phone. Using the application is completely free for citizens. More detailed information about SIMA new generation digital signature can be obtained from the website www.sima.az and by contacting "157" Call Center.