OpenAI Cənubi Koreyada ofis açır
OpenAI Cənubi Koreyada ilk ofisini açmaq və ölkədə artan ChatGPT tələbatını qarşılamaq məqsədilə hüquqi şəxs yaratmaq qərarına gəlib.
OpenAI-nin məlumatına görə, Cənubi Koreya ABŞ-dan sonra ChatGPT-yə ən çox abunəçi sayına malik ikinci ölkədir. Şirkət həmçinin ölkədə əməkdaşlıqları dəstəkləmək üçün işçi heyəti də işə götürməyə başlayıb və yaxın aylarda əlavə məlumatları açıqlayacaq.
OpenAI-nin baş strateji direktoru Ceyson Kvon bildirib ki, "Koreyanın tam spektrli süni intellekt ekosistemi silikon texnologiyasından proqram təminatına, tələbələrdən yaşlılara qədər AI-nin əhəmiyyətli təsir göstərə biləcəyi dünyada ən perspektivli bazarlardan biridir."
Bu il əvvəllər OpenAI Cənubi Koreya üzrə çat proqramı operatoru Kakao ilə birlikdə süni intellekt məhsullarının hazırlanacağını elan etmişdi.
Ceyson Kvon Seoul-da əsas müxalif Demokratik Partiya və hakim Xalq Gücü Partiyasının rəsmiləri ilə görüşlər keçirəcək.

OpenAI to open office in South Korea
OpenAI plans to open its first office in South Korea and establish a legal entity to meet the growing demand for ChatGPT in the country.
According to OpenAI, South Korea has the second-largest number of ChatGPT subscribers after the United States. The company has also started hiring staff to support local partnerships and plans to announce further details in the coming months.
OpenAI’s Chief Strategy Officer, Jason Kwon, stated, "Korea’s full-stack AI ecosystem, from silicon to software and students to seniors, makes it one of the most promising markets in the world for meaningful AI impact."
Earlier this year, OpenAI announced it would develop AI products for South Korea in collaboration with chat app operator Kakao.
Jason Kwon is scheduled to meet with officials from the main opposition Democratic Party and the ruling People Power Party in Seoul.