PAŞA Holding-in təşkilatçılığı ilə İnmerge innovasiya sammitinin ilk günü başlayıb
PAŞA Holding-in təşkilatçılığı ilə 10 oktyabr 2024-cü il tarixində İnmerge innovasiya sammitinin ilk günü baş layıb. Summitin əsas məqsədi ölkədə innovasiya ekosisteminin inkişafına töhfə vermək, startaplar və investorları bir araya gətirərək onlara əməkdaşlıq üçün fürsət yaratmaq, eləcə də innovasiya ekosisteminin bütün iştirakçıları arasında fikir və təcrübə mübadiləsi üçün platforma qurmaqdır.
Artıq 4-cü ildir ki, təşkil olunan sammitin ilk gününün açılış mərasimində Azərbaycan Republikasının İqtisadiyyat Naziri Mikayıl Cabbarov, Azərbaycan Respublikasının Rəqamsal İnkişaf və Nəqliyyat Naziri Rəşad Nəbiyev, PAŞA Holding-in baş icraçı direktoru Cəlal Qasımov, Trendyol Qrupun baş icraçı direktoru Erdem İnan çıxış ediblər.
“Regionun böyük iqtisadi oyunçularından biri olaraq biz üzərimizdə məsuliyyət hiss edirik - ətrafdakılarımızın inkişafına töhfə vermək məsuliyyəti. İnnovasiya bizim üçün sadə bir məfhum deyil. Bizim üçün innovasiya inkişaf deməkdir, və innovasiya sammiti ilə biz regionda innovasiya ekosisteminin inkişafına töhfə verdiyimizə inanırıq” – PAŞA Holding-in baş icraçı direktoru Cəlal Qasımov bildirib.
Qeyd edək ki, tədbirin ilk günündə Youtube şirkətinin həmtəsisçisi Stiv Çen, Harvard Biznes Məktəbinin professoru Linda Hill və onarla biri birindən maraqlı spikerlər çıxış edəcək. Tədbirin ikinci günü Sturbacks şirkətinin həmtəsisçisi Zev Ziegl, Amazon şirkətinin baş texnologiya inzibatçısı Werner Vogels, Waze tətbiqinin təsisçisi Uri Levine-nin iştirakı nəzərdə tutulub.

The first day of the Inmerge Innovation Summit, organized by PAŞA Holding, has kicked off
The first day of the Inmerge Innovation Summit, organized by PASHA Holding, has started on October 10, 2024, and will continue for two days. The summit’s primary goal is to contribute to the development of the innovation ecosystem in the country, create collaboration opportunities by bringing together startups and investors, and establish a platform for the exchange of ideas and experiences among all participants in the innovation ecosystem.
During the opening ceremony of the summit, now in its fourth year, speeches were delivered by Mikayil Jabbarov, Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan; Rashad Nabiyev, Minister of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan; Jalal Gasimov, CEO of PASHA Holding; and Erdem Inan, CEO of Trendyol Group.
“As one of the major economic players in the region, we feel a responsibility to contribute to the development of those around us. For us, innovation is not just a concept; it represents progress. Through this innovation summit, we believe we are making a meaningful contribution to the development of the innovation ecosystem in the region,” said Jalal Gasimov, CEO of PASHA Holding.
It should be noted that on the first day of the event, Steve Chen, co-founder of YouTube, Linda Hill, a professor at Harvard Business School, and other fascinating speakers will deliver presentations. The second day will feature Zev Siegl, co-founder of Starbucks; Werner Vogels, Chief Technology Officer of Amazon; and Uri Levine, founder of Waze.