“Push30” hesabları SİMA KYC ilə daha etibarlı!
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA KYC rəqəmsal həlli “Push30” mobil tətbiqinə inteqrasiya olunub.
Artıq “Push30” istifadəçiləri SİMA KYC vasitəsilə öz hesablarından daha etibarlı şəkildə istifadə edə biləcəklər. Belə ki, istifadəçi xidmət məntəqəsinə (idman zalı, üzgüçülük mərkəzi, pilates salonu və s.) daxil olmazdan əvvəl onun identifikasiyası (üztanıma testi) aparılacaq. Üztanıma testi sayəsində şəxsin həqiqətən də “Push 30” istifadəçisi olub-olmadığı müəyyən ediləcək. Üz cizgiləri hesab sahibinin siması ilə üst-üstə düşməyən şəxslərin məntəqəyə girişinə icazə verilməyəcək.
Qeyd edək ki, inteqrasiyanın məqsədi “Push30” hesablarının başqaları tərəfindən ələ keçirilməsinin qarşısını almaq, eləcə də müştəri məmnuniyyətini təmin etməkdir.
SİMA KYC qurumlar və istifadəçilər arasında rəqəmsal körpü rolunu oynamaqla şəxsin identifikasiyasını real vaxt rejimində əldə etmək imkanı yaradır. Bu həll vətəndaşın şəxsiyyətini təsdiqləmək üçün lazım olan bütün proseslərdə tətbiq oluna bilər. SİMA KYC ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

"Push30" accounts are more secure with SIMA KYC!
SIMA KYC digital solution created by "AzInTelecom" LLC under the Ministry of Digital Development and Transport is integrated into "Push30" mobile application.
"Push30" users will now be able to use their accounts more securely through SIMA KYC. So, before the user enters the service point (gym, swimming center, pilates hall, etc.), his identification (fatigue test) will be performed. Thanks to the verification test, it will be determined whether the person is a "Push 30" user or not. Persons whose facial features do not coincide with the face of the account holder will not be allowed to enter the station.
It should be noted that the purpose of the integration is to prevent the hijacking of Push30 accounts by others, as well as to ensure customer satisfaction.
SIMA KYC enables real-time identification of a person by acting as a digital bridge between institutions and users. This solution can be applied in all processes necessary to confirm the identity of a citizen. You can get more detailed information about SIMA KYC on the website www.sima.az and by contacting "157" Call Center.