"ASAN xidmət" “Take Off İstanbul 2025” startap sammitində
10–11 dekabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi”nin nümayəndə heyəti  Türkiyə Respublikasının İstanbul şəhərində keçirilən “Take Off İstanbul 2025” beynəlxalq startap sammitində iştirak edib.
“ASAN xidmət”in tərəfdaşı olduğu tədbirdə ölkəmiz Azərbaycan stendi ilə təmsil olunub. Stenddə “İnnovasiyalar Mərkəzi”, ASAN AI Hub, "INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin rezident startapları və yerli innovasiya ekosistemini təmsil edən perspektivli startaplar - “Enverson AI”, “Convitsa”, “Polygraf AI”, “Speakday”, “IOMETE”, “Qmeter”, “Tryverse” və “StarKidStories” təqdim edilib.
İki gün davam edən sammit çərçivəsində Azərbaycan stendi “Baykar” şirkətinin texniki direktoru Selçuk Bayraktar, “Take Off Girişim” Zirvəsinin direktoru İrem Bayraktar Aksakal, habelə investorlar və innovasiya ekosisteminin digər əsas iştirakçıları tərəfindən ziyarət edilib. Startapların fəaliyyəti ilə yaxından tanışlıq olub, qarşılıqlı əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Tədbirin ikinci günü “İnnovasiyalar Mərkəzi”nin direktoru Vüsal Rüstəmov “Take Off İstanbul 2025” çərçivəsində təşkil olunan “Regional startap ekosistemi: Azərbaycan, Banqladeş, Türkiyə” mövzusunda panel müzakirəsində çıxış edib.
Bu il “Take Off İstanbul” sammiti 40 ölkədən 500-dən çox startapı, 250-dən artıq investoru, 75 maraqlı tərəfi və 11 sponsor təşkilatı bir araya gətirib.
Sammit TEKNOFEST çərçivəsində T3 Fondu, Türkiyə Respublikasının Sənaye və Texnologiya Nazirliyi və Prezident Administrasiyasının İnvestisiya və Maliyyə Ofisinin təşəbbüsü ilə təşkil olunaraq regionun ən genişmiqyaslı innovasiya və startap platformalarından biri kimi fəaliyyət göstərir.
Bu platforma innovasiyaların inkişafı üçün əlverişli və maneəsiz mühit formalaşdırmaq məqsədilə sahibkarları, mentorları, vençur kapitalı nümayəndələrini və şirkətləri bir araya gətirir.

"ASAN service" at the "Take Off Istanbul 2025" startup summit
On December 10-11, 2025, the delegation of the “Innovation Center” of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan participated in the “Take Off Istanbul 2025” international startup summit held in Istanbul, Turkey.
Our country was represented by the Azerbaijani stand at the event, which was a partner of “ASAN service”. The stand presented the resident startups of the “Innovation Center”, ASAN AI Hub, “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center, and promising startups representing the local innovation ecosystem - “Enverson AI”, “Convitsa”, “Polygraf AI”, “Speakday”, “IOMETE”, “Qmeter”, “Tryverse” and “StarKidStories”.
Within the framework of the two-day summit, the Azerbaijani stand was visited by Selçuk Bayraktar, Technical Director of “Baykar”, İrem Bayraktar Aksakal, Director of “Take Off Girişim” Summit, as well as investors and other key participants of the innovation ecosystem. The activities of the startups were closely acquainted and opportunities for mutual cooperation were discussed.
On the second day of the event, Vusal Rustamov, Director of the Innovation Center, spoke at a panel discussion on the topic “Regional Startup Ecosystem: Azerbaijan, Bangladesh, Turkey” organized within the framework of “Take Off Istanbul 2025”.
This year, the “Take Off Istanbul” summit brought together more than 500 startups from 40 countries, more than 250 investors, 75 stakeholders and 11 sponsoring organizations.
The summit was organized within the framework of TEKNOFEST at the initiative of the T3 Foundation, the Ministry of Industry and Technology of the Republic of Turkey and the Investment and Finance Office of the Presidential Administration, and operates as one of the largest innovation and startup platforms in the region.
This platform brings together entrepreneurs, mentors, venture capital representatives and companies in order to form a favorable and barrier-free environment for the development of innovations.