"Tether" Ağ Evin məsləhətçisini işə götürüb
"Tether", ABŞ-də fəaliyyətini genişləndirmək üçün mühüm addım atıb. Şirkət, Ağ Evin keçmiş məsləhətçisi Bo Haynsı (Bo Hines) strateji məsləhətçi vəzifəsinə təyin etdiyini elan edib. Bu təyinat "Tether"in ABŞ bazarına ciddi yanaşdığının bir göstəricisidir.
Bo Hayns Ağ Evdə rəqəmsal aktivlər üzrə məsləhətçilər şurasının rəhbəri olub. O, "stabilkoinlərin" tənzimlənməsi ilə bağlı qanunların hazırlanmasında və qəbul edilməsində əsas rol oynayıb. Stabilkoinlər, dəyəri ABŞ dolları kimi sabit bir valyutaya bağlanmış rəqəmsal pullardır. Məhz bu təcrübəsinə görə "Tether" rəhbərliyi onun ABŞ-dəki işlərə rəhbərlik etməsini qərarlaşdırıb.
"Tether" şirkətinin baş direktoru Paolo Ardoino bu təyinata münasibət bildirərkən deyib: "Bo-nun qanunvericilik prosesinə dərin bələd olması və blokçeyn texnologiyasına olan həvəsi onu bizim üçün əvəzsiz edir."
Bo Hayns isə öz növbəsində qeyd edib ki, dövlət xidmətində olduğu müddətdə stabilkoinlərin ödənişləri müasirləşdirmək və maliyyə xidmətlərini daha geniş kütlə üçün əlçatan etmək potensialını şəxsən görüb.
Bu addım, dünya üzrə stabilkoinlərə marağın artdığı bir dövrdə atılır. Hökumətlərin rəqəmsal pullar üçün aydın qaydalar müəyyən etməsi, onların daha geniş istifadəsinə zəmin yaradır. Bu da "Tether" kimi şirkətlər üçün böyük fürsətlər yaradır.

21 August 2025 11:36
One of the largest companies in the cryptocurrency world, Tether, has taken a significant step to expand its operations in the United States. The company announced the appointment of Bo Hines, former White House advisor, as a strategic adviser. This move signals Tether’s serious approach to the U.S. market.
Bo Hines previously led the White House Council of Advisors on Digital Assets. He played a key role in developing and implementing regulations for stablecoins, which are digital currencies pegged to a stable asset like the U.S. dollar. Because of this expertise, Tether’s management decided he would oversee its U.S. operations.
Paolo Ardoino, CEO of Tether, commented on the appointment:
"Bo’s deep knowledge of the legislative process and his passion for blockchain technology make him invaluable to us."
Bo Hines also stated that during his time in public service, he witnessed the potential of stablecoins to modernize payments and make financial services more accessible to a wider audience.
This appointment comes at a time of growing global interest in stablecoins. As governments establish clear rules for digital currencies, it paves the way for broader adoption, creating significant opportunities for companies like Tether.