"Windows 12"-nin təqdimat tarixi açıqlanıb
"Microsoft"un yeni əməliyyat sistemi "Windows 12"-nin təqdimat tarixi açıqlanıb. Windows 11-dən sonra gələn bu versiya bir çox süni intellektə əsaslanan yeniliklərlə hazırlanıb. Windows 12-nin təqdimatı 2024-cü ilin iyun ayının ikinci rübündə baş tutacaq. Süni intellekt dəstəyi ilə hazırlanan bu versiya istifadəçilərə geniş dil modelləri, GPT inteqrasiyası və foto redaktorları kimi xüsusiyyətlər təqdim edəcək. Bundan əlavə, qabaqcıl GPU texnologiyaları ilə performans baxımından istifadəçiləri qane edəcək.
Microsoftun Windows 12 ilə dizayn, performans və istifadəçi təcrübəsi baxımından gözləntiləri qarşılamağı hədəflədiyi bildirilir. Yeni avadanlığa sahib olan istifadəçilər süni intellekt dəstəyi sayəsində daha təkmil Windows təcrübəsi yaşayacaqlar. Windows 10-a baxmayaraq Windows 12-nin uğurlu olacağı və istifadəçilərin diqqətini çəkəcəyi bildirilir.

The presentation date of "Windows 12" has been announced
The presentation date of Microsoft's new operating system "Windows 12" has been announced. This version, which comes after Windows 11, has been developed with many artificial intelligence-based innovations. The presentation of Windows 12 will take place in the second quarter of June 2024. This AI-powered version will provide users with features such as extensive language models, GPT integration, and photo editors. In addition, it will satisfy users in terms of performance with advanced GPU technologies.
With Windows 12, Microsoft is said to be aiming to meet expectations in terms of design, performance and user experience. Users with new hardware will experience a more advanced Windows experience thanks to artificial intelligence support. Despite Windows 10, it is reported that Windows 12 will be successful and attract the attention of users.