Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinə iki yeni müavin təyin edilib
Prezident İlham Əliyevin müvafiq sərəncamları ilə Elmin Məmmədov və Şahin Babayev rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavinləri təyin edilib.
bu barədə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi məlumat yayıb.
E.Məmmədov 1987-ci ildə anadan olub, 2005-2009-cu illərdə Bakı Dövlət Universitetində hüquqşünaslıq ixtisası üzrə bakalavr, 2009-2010-cu illərdə Almaniyanın Saarland Universitetində Avropa hüququ üzrə magistr təhsili alıb. O, 2011-2013-cü illərdə Ədliyyə Nazirliyinin Qanunvericilik Baş İdarəsində, 2013-2015-ci illərdə Nazirlər Kabineti Aparatının Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsində, 2015-2021-ci illərdə Prezident Administrasiyasının Qanunvericilik və hüquq ekspertizası məsələləri şöbəsində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb, 2021-ci ildən bu təyinata qədər Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin Hüquq şöbəsinin müdiri vəzifəsində işləyib.
Ş.Babayev 1988-ci ildə anadan olub, 2006-2010-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində İqtisadiyyatın hüquqi tənzimlənməsi ixtisası üzrə təhsil alıb, Beynəlxalq İmtiyazlı Sertifikatlaşdırılmış Mühasiblər Assosiasiyasının (Association of Chartered Certified Accountants, ACCA) üzvüdür. O, əmək fəaliyyətinə 2011-ci ildə "Sumqayıt Texnologiyalar Parkı" MMC-də başlayıb. 2012-ci ildən "Azərkosmos"da çalışıb, 2021-ci ilə qədər qurumun Maliyyə departamentinin rəhbəri vəzifəsində işləyib, bu təyinata qədər rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müşaviri olub.

Two new deputies have been appointed to the Minister of Digital Development and Transport
Elmin Mammadov and Shahin Babayev were appointed deputy ministers of digital development and transport by the relevant decrees of President Ilham Aliyev.
"Report" informs that the Ministry of Digital Development and Transport has released information about this.
E. Mammadov was born in 1987, in 2005-2009 he received a bachelor's degree in law from Baku State University, in 2009-2010 he received a master's degree in European law from Saarland University in Germany. In 2011-2013, he worked in the General Department of Legislation of the Ministry of Justice, in 2013-2015 in the International Cooperation Department of the Office of the Cabinet of Ministers, in 2015-2021 in the Department of Legislation and Legal Expertise of the Presidential Administration, from 2021 to this until his appointment, he worked as the head of the Legal Department of the Ministry of Digital Development and Transport.
Sh. Babayev was born in 1988, studied at the Azerbaijan State University of Economics in 2006-2010, specializing in legal regulation of the economy, and is a member of the Association of Chartered Certified Accountants (ACCA). He started working at "Sumgait Technology Park" LLC in 2011. He worked at "Azerkosmos" since 2012, until 2021 he worked as the head of the financial department of the institution, until this appointment he was an advisor to the minister of digital development and transport.