Kremlin saytında Kalininqrad vilayətinin sosial-iqtisadi inkişafı ilə bağlı keçirilən müşavirənin yekunları üzrə təlimatların siyahısı dərc olunub.
Görüş yanvarın 25-də baş tutub və Rusiya prezidenti Vladimir Putinin tapşırıqlarından biri belə olub:
Stasionar və portativ oyun konsollarının və oyun konsollarının istehsalının təşkilini, həmçinin oyun və proqramların istifadəçilərə çatdırılması üçün əməliyyat sistemi və bulud sisteminin yaradılmasını nəzərdən keçirin.
Sərəncamın icrasına cavabdeh Rusiyanın baş naziri Mixail Mişustin təyin edilib. Son tarix 15 iyundur. Gözlənilir ki, bu tarixə qədər bu məsələnin gedişatı ilə bağlı ilk elanlar görünsün.
Xatırladaq ki, ötən ilin dekabrında Moskvada R-FON smartfonunun və ROSA Mobile ƏS-nin təqdimatı olmuşdu . Bu, Rusiyanın iki texnologiya şirkəti STC IT ROSA ASC-nin birgə layihəsidir. .

The list of reports on the results of the consultation on the socio-economic development of the Kaliningrad region was announced on the Kremlin website.
The meeting took place on January 25, and one of the tasks of Russian President Vladimir Putin was:
Acquiring the organization of the software of the production of stationary and port game consoles and game consoles, as well as the delivery of games to suppliers and the creation of the operating system and cloud system.
Russian Prime Minister Mikhail Mishustin was appointed to be responsible for the implementation of the order. The deadline is June 15. It is expected that the first announcements regarding the progress of this matter will appear by this date.
operation that in December of the year in Moscow there was a presentation of R-FON smartphone and ROSA Mobile OS. This is a joint project of two Azerbaijani IT technology companies STC ROSA OJSC. .