“SİMA İmza” beynəlxalq mükafata layiq görüldü
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “AzInTelecom” MMC Böyük Britaniyanın “The Global Economics” jurnalı tərəfindən beynəlxalq mükafata layiq görülüb.
“AzInTelecom” MMC-yə məxsus “SİMA İmza” mobil tətbiqi jurnal tərəfindən keçirilən səsvermədə ilin ən yaxşı biometrik rəqəmsal imza tətbiqi seçilib. Mükafat 2025-ci ilin yanvar ayında Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində keçiriləcək mərasimdə “AzInTelecom” MMC-nin rəsmi nümayəndəsinə təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, “The Global Economics” Böyük Britaniyada yerləşən maliyyə nəşri və biznes jurnalıdır. Jurnal dünyada biznes və maliyyə sektorlarına dair ətraflı araşdırmalar həyata keçirir. 2019-cu ildən etibarən hər il biznes sektorunda uğurlu fəaliyyətə malik şirkətləri müəyyən edərək “Global Economics” proqramı çərçivəsində mükafatlandırır.
Məlumat üçün bildirək ki, “SİMA İmza” mobil tətbiqi 2022-ci ildə yaradılıb. 2024-cü ildə tərəfdaşlarının sayını 60-a çatdıran “SİMA İmza” tətbiqinin hüquqi şəxs həlli istifadəyə verilib. Bir çox hökumət portallarına, bank və maliyyə təşkilatlarına, özəl qurumlara inteqrasiyası tamamlanıb. Bu il “SİMA İmza” tətbiqinin yüklənilmə sayı 2,5 milyonu ötüb. “Digital Login” vahid giriş sistemi üzərindən 140-dan çox elektron xidmətə “SİMA İmza” ilə məsafədən əlçatanlıq təmin edilib.

"SIMA Signature" was awarded the international award
"AzInTelecom" LLC, operating under the Ministry of Digital Development and Transport, was awarded an international award by "The Global Economics" magazine of Great Britain.
"SIMA Imza" mobile application belonging to "AzInTelecom" LLC was selected as the best biometric digital signature application of the year in a vote held by the magazine. The award will be presented to the official representative of "AzInTelecom" LLC at a ceremony to be held in the United Arab Emirates in January 2025.
It should be noted that "The Global Economics" is a financial publication and business magazine based in Great Britain. The magazine conducts detailed research on business and financial sectors in the world. Starting from 2019, every year, it identifies companies with successful activities in the business sector and rewards them within the framework of the "Global Economics" program.
For information, let us inform you that "SIMA Signature" mobile application was created in 2022. In 2024, the legal entity solution of the "SIMA Signature" application, which increased the number of partners to 60, was launched. Integration with many government portals, banking and financial institutions, and private institutions has been completed. This year, the number of downloads of the "SIMA Signature" application exceeded 2.5 million. Remote access to more than 140 electronic services with "SIMA Signature" is provided through the "Digital Login" single entry system.