“SİMA İmza” “Dostbank” mobil tətbiqinə inteqrasiya edilib
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC “Bank of Baku” ASC ilə əməkdaşlığa başlayıb.
“AzInTelecom” tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza “Bank of Baku”ya məxsus “Dostbank” mobil tətbiqinə inteqrasiya edilib. Artıq “Bank of Baku” müştəriləri “Dostbank” mobil tətbiqində identifikasiya prosesini “SİMA İmza” ilə tamamlayaraq sürətli şəkildə qeydiyyatdan keçə bilərlər.
“Dostbank” mobil tətbiqinin istifadəçiləri banka getmədən kart və hesab əməliyyatları, çıxarışlar əldə edilməsi, kommunal və digər ödənişlərin aparılması, ölkədaxili və beynəlxalq bank kartlarına köçürmələr, onlayn növbə təyin edilməsi, kredit müraciəti göndərilməsi və s. kimi bir çox xidmətdən tam rəqəmsal şəkildə yararlana bilərlər.
Qeyd edək ki, SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, qurumların iş yükü və xərcləri azalır. “SİMA İmza”nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi istifadəçilərə sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı qazandırır. “SİMA İmza” mobil tətbiqini yükləməklə əldə olunan yeni nəsil rəqəmsal imza vətəndaşlar üçün ödənişsizdir. Daha ətraflı məlumatı sima.az saytından və “157” Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək olar.

"SIMA Signature" has been integrated into the "Dostbank" mobile application
“AzInTelecom” LLC, subordinate to the Ministry of Digital Development and Transport, has started cooperation with “Bank of Baku” OJSC.
The SIMA new generation digital signature created by “AzInTelecom” has been integrated into the “Dostbank” mobile application belonging to “Bank of Baku”. Now, “Bank of Baku” customers can quickly register by completing the identification process in the “Dostbank” mobile application with “SIMA Signature”.
Users of the “Dostbank” mobile application can fully benefit from many services in a fully digital way, such as card and account transactions, obtaining statements, making utility and other payments, transfers to domestic and international bank cards, online queue scheduling, sending loan applications, etc., without going to the bank.
It should be noted that with the SIMA new generation digital signature, citizens' dependence on service centers is ended, and the workload and costs of institutions are reduced. The fact that “SIMA Signature” can be integrated into any system provides users with the opportunity to sign quickly and as many times as they want. The new generation digital signature obtained by downloading the “SIMA Signature” mobile application is free of charge for citizens. More detailed information can be obtained from the sima.az website and by contacting the “157” Call Center.