“SİMA İmza” ilə “Azpulmat”da kreditini anında rəsmiləşdir!
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir. “SİMA İmza” vasitəsilə xidmətlərini rəqəmsallaşdıran növbəti qurum “Azpul” MMC olub.
Artıq təcili kreditə ehtiyacı olan vətəndaşlar “Azpulmat” tətbiqi üzərindən onlayn kredit müraciəti göndərə və müqaviləni “SİMA İmza” ilə imzalaya bilirlər. Proses zamanı əvvəlcə kredit müraciəti göndərən vətəndaşın üz təsviri ilə kimliyi müəyyən edilir. Ardınca ona birdəfəlik istifadə üçün elektron imza yaradılır və müştəri imza üçün özünə 6 rəqəmli parol təyin edir. Daha sonra vətəndaş onlayn kredit müqaviləsini həmin parolu daxil etməklə imzalaya bilir. Müqaviləni imzaladıqdan sonra müştəri vəsaiti Azpulmat terminallarında, Azərpoçt filiallarında və ya özünə məxsus istənilən debet kartına köçürməklə nağdlaşdıra bilər.
Qeyd edək ki, sistem 7/24 rejimdə işlədiyindən vətəndaşlar günün istənilən saatında tətbiq üzərindən “SİMA İmza” vasitəsilə kredit götürə bilərlər. Tətbiqdə kredit müqaviləsinin biometriya texnologiyası ilə təsdiqlənməsi dələduzların vətəndaşların adından istifadə edərək kredit götürməsinin qarşısını alır.
SİMA rəqəmsal imza ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, xidmət göstərənlərin iş yükü və xərcləri azalır. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

Instantly formalize your loan at "Azpulmat" with "SIMA Imza"!
SIMA, established by "AzInTelecom" LLC under the Ministry of Digital Development and Transport, continues to expand the circle of new generation digital signature partners. The next institution that digitized its services through SIMA Imza was Azpul LLC.
Citizens who need an urgent loan can send an online loan application through the "Azpulmat" application and sign the contract with "SIMA Signature". During the process, the identity of the citizen who sent the loan application is first determined by his facial image. After that, a one-time electronic signature is created for him, and the client sets a 6-digit password for the signature. Then, the citizen can sign the online loan agreement by entering that password. After signing the contract, the customer can cash out the funds at Azpulmat terminals, Azerpocht branches or by transferring to any debit card of his/her own.
It should be noted that since the system works 24/7, citizens can take a loan through the application "SIMA Imza" at any time of the day. Verification of the loan agreement in the application with biometric technology prevents fraudsters from taking loans using the name of citizens.
With the SIMA digital signature, citizens' dependence on service centers is ended, the workload and costs of service providers are reduced. You can get more detailed information about the SIMA new generation digital signature at www.sima.az and by contacting the "157" Call Center.