“SİMA İmza” ilə banka getmədən ATB-dən kart sifariş et!
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC  tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza maliyyə qurumları ilə əməkdaşlıq çərçivəsini genişləndirməyə davam edir.
“SİMA İmza” ilə xidmətlərini rəqəmsallaşdıran növbəti maliyyə qurumu “Azər-Türk Bank” (ATB) olub. Artıq vətəndaşlar ATB-nin debet kartlarını yeni nəsil rəqəmsal imza vasitəsilə banka getmədən və heç bir sənəd təqdim etmədən onlayn şəkildə sifariş edə bilərlər.
Bunun üçün “atb360” mobil tətbiqində müraciət yaradıb, daha sonra müraciəti SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə onlayn şəkildə imzalamaq kifayətdir. Vətəndaşlar kartı götürmək istədiyi filialı özləri seçə bilərlər.
Qeyd edək ki, kart sifarişi pulsuzdur və qeyri-iş günləri də daxil olmaqla, günün istənilən saatında həyata keçirmək mümkündür. Müştərilər kartın hazırlanma statusunu tətbiq üzərindən izləyə bilərlər.
“SİMA İmza” ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, xidmət göstərənlərin iş yükü və xərcləri azalır. Azərbaycan vətəndaşları, fərdi sahibkarlar və Azərbaycanda qanuni əsaslarla yaşayan əcnəbilər olduqları yerdən elektron xidmətlərdən yararlanırlar.
Həmçinin “SİMA İmza”nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi istifadəçilərə sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı qazandırır. Rəqəmsal xidmətlərə əlçatanlığı artıran “SİMA İmza” ölkəmizdə biznes proseslərini sürətləndirəcək.
Mobil tətbiqi yükləməklə əldə olunan “SİMA İmza” vətəndaşlar üçün tam pulsuzdur. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

Order a card from ATB with "SİMA İmza" without having to go to the bank!
“SİMA İmza”, new generation digital signature, created by "AzInTelecom" LLC under the Ministry of Digital Development and Transport, continues to expand the framework of cooperation with financial institutions.
"Azer-Turk Bank" (ATB) was the next financial institution that digitized its services with "SİMA İmza". Citizens can now order ATB debit cards online through a new generation digital signature without going to the bank and without submitting any documents.
For this, it is enough to apply through the atb360 mobile application, and then sign the documents online with new generation digital signature SİMA İmza. Citizens can choose the branch where they want to take the card.
Note that ordering a card is free and can be done at any time of the day, including non-working days. Customers can track the card preparation status through the app.
With "SİMA İmza", citizens no longer depend on service centers, and the workload and costs of service providers are reduced. Citizens of Azerbaijan, individual entrepreneurs and foreigners legally residing in Azerbaijan can use electronic services wherever they are.
“SİMA İmza”s ability to be integrated into any system, as well as automation, gives users the ability to sign quickly and in any number. "SİMA İmza", which increases the availability of digital services, will speed up business processes in our country.
“SİMA İmza”, which can be obtained by downloading a mobile application, is completely free for citizens. You can get more detailed information about the new generation digital signature “SİMA İmza” on the website www.sima.az and by contacting the “157” call center.