“SİMA İmza” ilə olduğun yerdən mikrokredit əldə et!
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza tərəfdaş çevrəsini genişləndirməkdə davam edir. “SİMA İmza” vasitəsilə xidmətlərini rəqəmsallaşdıran növbəti qurum “Kredaqro” BOKT olub.
Artıq təcili kreditə ehtiyacı olan vətəndaşlar “Kredaqro” mobil tətbiqi üzərindən onlayn kredit müraciəti göndərə və müqaviləni “SİMA İmza” ilə imzalaya bilərlər. Bunun üçün əvvəlcə tətbiqdə qeydiyyatdan keçmək, daha sonra onlayn şəkildə kredit müraciəti göndərmək lazımdır. Müraciət bir neçə dəqiqə ərzində araşdırılacaq və təsdiqləndiyi halda müştəriyə onlayn şəkildə imzalaması üçün sənədlər təqdim olunacaq. Müştəri həmin sənədləri SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə onlayn şəkildə imzalamaqla vəsaiti özünə məxsus istənilən bank kartına köçürəcək. Bununla da vətəndaşlar heç yerə getmədən kredit əldə etmiş olacaqlar.
Qeyd edək ki, “Kredaqro” tətbiqindəki onlayn kredit müraciəti yalnız 500 manata qədər olan mikrokreditlərə şamil edilir. Sistem 24/7 rejimdə işlədiyindən vətəndaşlar günün istənilən saatında tətbiq üzərindən “SİMA İmza” vasitəsilə kredit müraciəti göndərə bilərlər.
SİMA rəqəmsal imza ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, xidmət göstərənlərin iş yükü və xərcləri azalır. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

Get a microcredit from where you are with "SIMA Signature"!
SIMA, created by "AzInTelecom" LLC under the Ministry of Digital Development and Transport, continues to expand the circle of new generation digital signature partners. The next institution that digitized its services through "SIMA Imza" was "Kredagro" BOKT.
Citizens who need an urgent loan can send an online loan application through the "Kredagro" mobile application and sign the contract with "SIMA Signature". For this, you must first register in the application, and then send a loan application online. The application will be reviewed within minutes and if approved, the customer will be provided with documents to sign online. By signing those documents online with SIMA new generation digital signature, the customer will transfer funds to any bank card of his/her own. With this, citizens will get a loan without going anywhere.
It should be noted that the online loan application in the "Kredagro" application applies only to microloans up to 500 manats. Since the system works 24/7, citizens can send a loan application through the "SIMA Signature" application at any time of the day.
With the SIMA digital signature, citizens' dependence on service centers is ended, the workload and costs of service providers are reduced. You can get more detailed information about SIMA new generation digital signature at www.sima.az website and by contacting "157" Call Center.