“SİMA İmza” tətbiqinin yüklənilmə sayı 5 milyonu ötüb
“SİMA İmza” mobil tətbiqinin yüklənilmə sayı cari ilin ilk səkkiz ayında 2 milyona yaxın artaraq 5 milyonu ötüb.
Hazırda təhsil, səhiyyə, vergi, gömrük, ədliyyə, məşğulluq, maliyyə və digər sahələrdə “SİMA İmza”dan gündəlik istifadə edilir. Yeni nəsil rəqəmsal imzanı öz xidmətlərinə inteqrasiya etmiş qurumların sayı isə 90-a yaxındır.
Təkcə, “mygov ID” üzərindən 200-dən çox hökumət portalına “SİMA İmza” vasitəsilə daxil olmaq mümkündür. Bu isə vətəndaşlara elektron xidmətlərdən daha rahat, çevik və etibarlı şəkildə yararlanmaq imkanı yaradır.
SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” tərəfindən 2022-ci ildə yaradılıb. Rəqəmsal imzanı əldə etmək üçün xidmət məntəqəsinə getməyə və ya fiziki daşıyıcıya ehtiyac yoxdur. Olduğunuz yerdən “SİMA İmza” mobil tətbiqini smartfona yükləyib bir dəfə qeydiyyatdan keçmək kifayətdir. “SİMA İmza” vətəndaşlar üçün tam ödənişsizdir. “SİMA İmza”nın vətəndaş, fərdi sahibkar, hüquqi şəxs və dövlət qurumu həlli artıq istifadəyə verilib. Hazırda sahibkarlar və hüquqi şəxslər “SİMA İmza” tətbiqində “6AYPULSUZ” promokodu ilə sahibkar imzasından 6 ay müddətinə ödəniş etmədən istifadə edə bilərlər.

16 September 2025 11:51
The number of downloads of the “SİMA İmza” mobile application increased by nearly 2 million in the first eight months of the current year, surpassing 5 million.
Currently, “SİMA İmza” is used daily in education, healthcare, taxation, customs, justice, employment, finance, and other fields. Nearly 90 institutions have already integrated the next-generation digital signature into their services.
Through “mygov ID” alone, it is possible to access more than 200 government portals using “SİMA İmza.” This provides citizens with the opportunity to benefit from electronic services in a more convenient, flexible, and reliable way.
“SİMA İmza” is a next-generation digital signature solution developed in 2022 by “AzInTelecom,” one of the companies of AZCON Holding. Obtaining the digital signature requires neither a visit to a service center nor the use of a physical device. Citizens can simply download the “SİMA İmza” mobile application to their smartphones and complete registration from any location. The service is provided to citizens free of charge. “SİMA İmza” is available for citizens, individual entrepreneurs, legal entities, and government institutions. Entrepreneurs and legal entities can now use the entrepreneur’s signature in the SİMA İmza app free of charge for 6 months with the promo code “6AYPULSUZ”.