“SİMA KYC” ilə hüquqi şəxs hesabını banka getmədən aç!
“SİMA KYC”nin “Videozəng” həlli vasitəsilə “YeloBank”da hüquqi şəxslər üçün hesab açılması prosesirəqəmsallaşıb.
İnteqrasiya sayəsində artıq hüquqi şəxslər banka getmədən, tam rəqəmsal və təhlükəsiz formada biznes hesabı aça bilirlər. Bunun üçün müştəri “Yelo Bank”ın vebsaytında “İnternet Bankçılıq” platforması üzərindənqeydiyyatını bitirdikdən sonra videozəng mərhələsinə keçid edir. Bu mərhələdə “SİMA KYC”nın “Videozəng” həlli ilə məsafədən şəxsin identifikasiyası aparılır. İdentifikasiyaprosesi biometrik üztanıma texnologiyası əsasında həyata keçirilir. Proses zamanı bir neçə formada canlılıq testi aparılır. Bu isə həm şəxsin eyniləşdirilməsini təmin edir, həm də zəngin qaydalar çərçivəsində aparıldığınımüəyyən edir.
Qeyd edək ki, “SİMA KYC” məhsulunun tərkib hissəsi kimi təqdim olunan “Videozəng” həlli bankların və digər maliyyə qurumlarının bazarda formalaşdırdığı tələbat əsasında hazırlanıb. Həll müştərilər və maliyyə qurumları arasında təhlükəsiz videozəng prosesini təmin edir. Bu sistem yeni müştərilər üçün məsafədən hesab açılması prosesini xeyli sadələşdir və Azərbaycan Mərkəzi Bankının tələblərinə tam şəkildə uyğundur.
“Videozəng” həlli ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

Open your legal entity account without going to the bank with "SIMA KYC"!
Through the “Video Call” solution of “SIMA KYC”, the process of opening an account for legal entities at “Yelo Bank” has been digitized.
Thanks to the integration, legal entities can now open a business account in a fully digital and secure manner without going to the bank. For this, the client, after completing the registration on the “Internet Banking” platform of “Yelo Bank”, moves to the video call stage. At this stage, the “Video Call” solution of “SIMA KYC” performs remote identification of the person. The identification process is carried out based on biometric recognition technology. During the process, several forms of liveness tests are performed. This both ensures the identification of the person and determines that it is carried out within the framework of rich rules.
It should be noted that the “Video Call” solution, which is presented as an integral part of the “SIMA KYC” product, was developed based on the demand formed by banks and other financial institutions in the market. The solution provides a secure video call process between customers and financial institutions. This system significantly simplifies the process of opening an account remotely for new customers and fully complies with the requirements of the Central Bank of Azerbaijan.
You can get more detailed information about the "Video Call" solution on the website www.sima.az and by contacting the "157" Call Center.