“SİMA KYC Videoyazı” həlli istifadəyə verildi
“AzInTelecom” MMC rəqəmsal identifikasiya sahəsində növbəti innovativ həllini istifadəyə verib. “SİMA KYC Videoyazı” adlanan və SİMA Rəqəmsal Həllər Platformasına daxil olan məhsul məsafədən video formatda şəxsiyyətin təsdiqi imkanlarını təqdim edir.
“SİMA KYC Videoyazı” həlli dövlət və özəl qurumların istifadəçilərlə daha sürətli və təhlükəsiz əlaqə qurmasına imkan verir. Bu məhsul, eyni zamanda Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının “Məsafədən bank hesabının açılması” tələblərinə tam uyğundur. “SİMA KYC Videoyazı” həllini öz xidmətlərinə inteqrasiya edən qurumlar ikifaktorlu autentifikasiya ilə yüksək təhlükəsizlik təmin edəcək, istifadəçi fəaliyyətini və identifikasiya prosesini izləyə biləcək. Vətəndaşlar isə heç yerə getmədən, vaxt itirmədən məsafədən xidmət almaq və əməliyyatları icra etmək imkanı qazanacaqlar.
“SİMA KYC Videoyazı” ilə şəxsiyyətin təsdiqlənməsi mobil cihaz və kompüter vasitəsilə həyata keçirilir. Proses zamanı istifadəçi əvvəlcə şəxsiyyət vəsiqəsinin FİN kodu və seriya nömrəsini müvafiq xanaya daxil edir. Daha sonra kamera qarşısında özünü təqdim edib ekranda əks olunan təsdiq mətnini səsləndirir. Videoyazı əsasında biometrik eyniləşdirmə həyata keçirilir. Məhsulu inteqrasiya etmiş qurumun tələbindən asılı olaraq, vətəndaşın şəxsiyyəti avtomatik sistem tərəfindən təsdiq olunur.
“SİMA KYC Videoyazı” həllinin əsas üstünlüyü süni intellekt vasitəsilə real vaxt rejimində biometrik eyniləşdirmə apara bilməsidir. Bu həll istifadəçi təcrübəsini sadələşdirərək vətəndaşlara vaxt və resurslara qənaət imkanı yaradır. “SİMA KYC Videoyazı” məhsulu ilə bağlı ətraflı məlumatı sima.az saytından və “157” Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək olar.

"AzInTelecom" LLC has introduced its latest innovative solution in digital identification. "SİMA KYC" Videorecord is part of the SİMA Digital Solutions Platform and offers the option to verify identity remotely through video format.
The "SİMA KYC" Videorecord solution enables state and private institutions to establish faster and more secure connections with users. The product fully complies with the requirements of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan for "Remote Bank Account Opening." Institutions that integrate the "SİMA KYC" Videorecord solution into their services will be able to ensure high-level security through two-factor authentication, monitor user activity, and oversee the identification process. Meanwhile, citizens can access services and carry out operations remotely, without the need to visit customer service centers.
With "SİMA KYC" Videorecord, identity verification is carried out via a mobile device or computer. During the process, the user first enters the PIN code and serial number of their ID card into the corresponding fields. Then, the user presents in front of the camera and reads aloud the confirmation text displayed on the screen. Based on the video recording, biometric identification is performed. Depending on the requirements of the integrating institution, the user's identity can be confirmed automatically by the system.
The main advantage of the "SİMA KYC" Videorecord solution is its ability to perform real-time biometric identification using artificial intelligence. This solution enhances user experience and allows citizens to save time and resources. More detailed information about the "SİMA KYC" Videorecord can be found at sima. az or by contacting the "157" Call Center.