“Sizin Lombard”da kreditini “SİMA İmza” ilə rəsmiləşdir!
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza tərəfdaş şəbəkəsini genişləndirməyə davam edir. “SİMA İmza” vasitəsilə xidmətlərini rəqəmsallaşdıran növbəti təşkilat “GL” ASC-ə məxsus “Sizin Lombard” BOKT olub.
Tez, etibarlı və rahat kreditə ehtiyacı olan vətəndaşlar qızıl girovu ilə müvafiq filiala yaxınlaşaraq, kredit təsdiqləndikdən sonra “SİMA İmza” ilə şəxsiyyətlərini təsdiq edib kredit müqaviləsini asanlıqla imzalaya bilərlər. Proses zamanı vətəndaşın üz təsviri ilə kimliyi müəyyən edilir. Müqavilə imzalandıqdan sonra vəsait müştərinin “Sizin Lombard” tərəfindən təqdim edilən plastik kartına köçürülür.
Qeyd edək ki, “SİMA İmza” üzərindən kredit müqaviləsinin biometrik texnologiya vasitəsilə təsdiqlənməsi dələduzların vətəndaşların adından kredit götürməsinin qarşısını alır. Eyni zamanda SİMA rəqəmsal imza sayəsində vaxt və xərclərə qənaət olunur, qurumların iş yükü və xərcləri azalır.
SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək mümkündür.

Officialize your loan at "Your Lombard" with "SIMA Signature"!
Together with "AzInTelecom" LLC, a subsidiary of Digital Development and Transport Management, SIMA is launched to create a new generation digital signature. The organization that digitized "SIMA Signature" services was "Sizin Lombard" BOKT belonging to "GL" OJSC.
Citizens who need a fast, reliable and convenient loan can connect to the necessary branch with gold collateral, and after taking a loan, they can sign a loan agreement with an ID card with "SIMA Signature". During the process, the citizen's identity is given with a facial image. After signing the contract, the plastic card helps to present the funds to "Your Lombard".
It should be noted that during the "SIMA Signature" period, the removal of the biometric technology of the loan agreement prevents fraudsters from taking loans on behalf of citizens. At the same time, SIMA digital signature saves money, time and costs, the workload and management of institutions is reduced.
More detailed information about SIMA new generation digital signature can be obtained from the website www.sima.az and by contacting the "157" Call Center.