Spotify 2023-cü ildə üçüncü dəfə kütləvi ixtisar etmək qərarına gəlib
Baş direktor Daniel Ekin verdiyi açıqlamaya görə Spotify bu il üçüncü dəfə kütləvi ixtisarlara gedəcəyini açıqlayıb. Qlobal iqtisadi qeyri-müəyyənlik və xərclərin azaldılması zərurəti şirkəti bu qərara vadar edib. Ən azı 1500 işçi ixtisara salınacaq ki, bu da şirkətin 9250 işçisinin təxminən 17 faizini əhatə edir. Daniel Ek açıqlamasında qlobal iqtisadi qeyri-müəyyənliyin davam etdiyini və xərcləri azaltmaq məcburiyyətində olduqlarını bildirib.
Yanvar ayında 600, bir neçə ay sonra isə daha 200 işçisi ilə yollarını ayıran şirkət indi ən böyük kütləvi ixtisarı həyata keçirəcək.

Spotify has decided to make a third massive layoff in 2023
Spotify has announced massive layoffs for the third time this year, according to CEO Daniel Ekin. Global economic uncertainty and the need to cut costs have prompted the company to make this decision. At least 1,500 jobs will be cut, about 17 percent of the company's 9,250 employees. Daniel Ek said in his statement that the global economic uncertainty continues and they have to cut costs.
The company, which parted ways with 600 workers in January and another 200 a few months later, will now carry out its biggest mass layoff.