Spotify Premium istifadəçilərinə 150 ​​min audiokitab təklif edəcək
Musiqi dinləməklə yanaşı podkastlara da diqqət yetirən Spotify indi audiokitablara diqqət yetirərək istifadəçi təcrübəsini zənginləşdirməyi planlaşdırır. Spotify Premium abunəçilərinin əlavə ödəniş etmədən ümumi 150 min audio kitab kitabxanasına çıxış əldə edəcəyi yeni iş modelini açıqlayıb. Yeni funksiya əvvəlcə Böyük Britaniya və Avstraliyada aktiv olacaq və daha sonra ABŞ bazarına daxil olacaq.
Spotify CEO-su Daniel Ek audiokitab bazarında böyük potensial gördüklərini və audio məzmun istehlakının artacağına inandıqlarını qeyd edib. Daha əvvəl Findaway adlı audiokitab platformasını satın alan Spotify bu infrastrukturla audiokitab xidmətini genişləndirməkdə qərarlıdır.
Bununla belə, bu yeni xidmətin Spotify Premium abunə qiymətlərinə təsir edib-etməyəcəyi hələ aydın deyil.

Spotify will offer 150,000 audiobooks to its Premium users
Focusing on podcasts in addition to listening to music, Spotify now plans to enrich its user experience by focusing on audiobooks. Spotify has announced a new business model in which Premium subscribers will have access to a total of 150,000 audiobook libraries at no additional cost. The new feature will be active in the UK and Australia first, and will enter the US market later.
Spotify CEO Daniel Ek noted that they see great potential in the audiobook market and believe that the consumption of audio content will increase. Having previously acquired audiobook platform Findaway, Spotify is determined to expand its audiobook service with this infrastructure.
However, it is not yet clear whether this new service will affect Spotify Premium subscription prices.