Spotify video podkastları Netflix-də yayımlanacaq
Netflix musiqi və podkast platforması Spotify ilə əməkdaşlığa başladığını elan edib. Əldə edilən razılaşmaya əsasən, 2026-cı ilin əvvəlindən etibarən Netflix istifadəçiləri ABŞ-da "Spotify Studios" və "The Ringer" tərəfindən istehsal olunan seçilmiş video podkastlara baxa biləcəklər.
Netflix-in məlumatına görə, ilkin olaraq 16 video podkast platformaya əlavə ediləcək. Bu podkastlar idman, mədəniyyət və "true-crime" (gerçək cinayət) janrlarını əhatə edəcək. Xüsusi diqqət çəkən məqam isə odur ki, bu 16 podkast Netflix-in reklamlı ucuz abunə paketlərinin istifadəçiləri üçün belə reklamsız nümayiş olunacaq.
Əməkdaşlıq çərçivəsində, sözügedən podkastların sonradan digər ölkələrdə də istifadəyə verilməsi və əlavə şoularla siyahının genişləndirilməsi planlaşdırılır. Lakin sövdələşmənin şərtlərinə görə, bu video podkastların "YouTube" platformasında yayımlanmasına icazə verilməyəcək.
Bununla yanaşı, "The New York Times" qeyd edir ki, Spotify-ın ən populyar şoularından sayılan "Good Hang With Amy Poehler" bu tərəfdaşlıq müqaviləsinə daxil edilməyib. Hər iki şirkət müqavilənin maliyyə detallarını və gəlir bölgüsü mexanizmini açıqlamayıb.

15 October 2025 16:45
The music and podcast platform Netflix has announced that it has begun cooperation with Spotify. According to the agreement, starting in early 2026, Netflix users in the United States will be able to watch selected video podcasts produced by Spotify Studios and The Ringer.
According to Netflix, 16 video podcasts will initially be added to the platform. These podcasts will cover sports, culture and "true-crime" genres. What is particularly noteworthy is that these 16 podcasts will be shown ad-free, even for users of Netflix's ad-free subscription packages.
As part of the cooperation, it is planned to launch the podcasts in other countries and expand the list with additional shows. However, according to the terms of the deal, these video podcasts will not be allowed to be published on the YouTube platform.
However, The New York Times notes that "Good Hang With Amy Poehler," one of Spotify's most popular shows, is not included in the partnership. Neither company disclosed the financial details of the deal or the revenue-sharing mechanism.