StartupCentrum 10 milyon dollar dəyərləndirmə ilə 440 min dollar yatırım aldı
StartupCentrum son yatırım turunda 10 milyon dollar qiymətləndirmə əsasında 440 min dollar yatırım aldı. 2021-ci ildə Nizamettin Sami HarputluMüge Bezgin tərəfindən qurulan qlobal startup və məlumat platforması olan StartupCentrum, bu yatırım turunda Arz Portföy, H2O Investment, Nomos Ventures və mövcud yatırımçılardan biri olan Yeşim Sümerkan tərəfindən dəstəklənib.
2021-ci ildə, ilkin mərhələ turunda 2 milyon dollar qiymətləndirmə əsasında Hande Enes, EGİAD Melekleri, Yeşim Sümerkan, Hakan Erten, İzel Levi Coşkun, TechVenture, Emine Erdem, Sanem Oktar və Bahar Kayserilioğlu kimi ekosistemin önəmli simalarından 135 min dollar toplayan girişim, yeni yatırımı ilə xüsusilə qlobal böyüməsini sürətləndirmək, daha güclü məlumat platforması və alqoritma ilə texnologiya şirkətlərinə yatırım etməkdə önəmli bir rol oynamağı hədəfləyir.
StartupCentrum, startapları, yatırımçıları, sürətləndirici proqramları və istedadları bir araya gətirən məlumat yönümlü rəqəmsal platforma olmaqla yanaşı, yatırımçılara, girişimlərə, müəssisələrə, sürətləndirici proqramlara fərdiləşdirilmiş xidmətlər göstərərək texnologiya ekosisteminin inkişafına dəstək olur.
Məlumatı və istehsal etdiyi texnologiyanı yatırımlarda da istifadə etmək üçün, keçən ilin noyabr ayında ARZ Portföy ilə birlikdə StartupCentrum Alpha Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu həyata keçirən StartupCentrum, həmçinin, Xəzinə və Maliyyə Nazirliyinin təsdiq etdiyi akredite Mələk Yatırım Şəbəkəsi vasitəsilə fərdi yatırımçıları potensial texnologiya şirkətləri ilə görüşdürür.
StartupCentrum-un qurucu ortağı Müge Bezgin, StartupCentrum olaraq, başda Türkiyə olmaqla İngiltərə, Fransa, Almaniya, Azərbaycan kimi ölkələrlə əməkdaşlıq etdiklərini, girişimcilik ekosisteminin oyunçularını dəstəkləməkdən və ölkələr arasında körpü rolunu oynamaqdan məmnun olduqlarını bildirdi. StartupCentrum-un digər qurucu ortağı Nizamettin Sami Harputlu isə StartupCentrum-un həm Türkiyədə, həm də qlobal səviyyədə təsirini artıracaq əhəmiyyətli bir addım atdıqlarını və girişimcilerin doğru komanda yoldaşlarını tapmasından, doğru yatırımçılara çatmasına qədər hər mərhələdə dəstək olduqlarını vurğuladı.

StartupCentrum received an investment of 440 thousand dollars with a valuation of 10 million dollars
19 August 2024 13:19
1041 views
StartupCentrum received an investment of 440 thousand dollars based on a valuation of 10 million dollars in the last investment round. StartupCentrum, a global startup and data platform founded by Nizamettin Sami Harputlu and Müge Bezgin in 2021, was supported in this investment round by Arz Portfolio, H2O Investment, Nomos Ventures and one of the existing investors, Yeşim Sumerkan.
In 2021, based on the valuation of 2 million dollars in the initial stage round, my entry, which raised 135 thousand dollars from important figures of the ecosystem such as Hande Enes, EGİAD Melekleri, Yeşim Sümerkan, Hakan Erten, Izel Levi Coşkun, TechVenture, Emine Erdem, Sanem Oktar and Bahar Kayserilioğlu, the new aims to play an important role in investing in technology companies with a stronger data platform and algorithm, especially to accelerate its global growth with its investment.
StartupCentrum is a data-driven digital platform that brings startups, investors, accelerators and talent together, and supports the development of the technology ecosystem by providing personalized services to investors, startups, enterprises, accelerators.
In order to use the information and the technology it produces in investments, StartupCentrum, which implemented the StartupCentrum Alpha Venture Capital Investment Fund together with ARZ Portfolio last November, also meets individual investors with potential technology companies through the accredited Angel Investment Network approved by the Ministry of Treasury and Finance.
Müge Bezgin, the founding partner of StartupCentrum, stated that as StartupCentrum, they cooperate with countries such as England, France, Germany, Azerbaijan, especially Turkey, and are happy to support the players of the entrepreneurship ecosystem and play the role of a bridge between countries. Another founding partner of StartupCentrum, Nizamettin Sami Harputlu, emphasized that they have taken an important step that will increase the influence of StartupCentrum both in Turkey and globally, and that they support entrepreneurs at every stage, from finding the right teammates to reaching the right investors.