Süni intellekt ilə hazırlanan dövlət qurumunun loqosu təqdim edilib
Süni intellekt həyatımızın bütün istiqamətlərində öz təsirini göstərir. Bir çox sahələrdə rahatlıq və sürət üçün süni intellektdən istifadə edilir. Xüsusi ilə fotoların generasiyasında süni intellekt heyrətləndirici imkanlara sahibdir. Azərbaycan dövlət qurumları da bu imkanlardan istifadə etməyə başlayıb.
Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin yeni loqosu təqdim edilib. Süni intellektin imkanları ilə hazırlanan yeni loqo elm və təhsilin inteqrasiyasını ifadə edir. Atom həlqələri gerbimizdə təsvir olunan səkkizguşəli ulduzu, mərkəzdə yerləşən kitab maarif və bilik mənbəyini, mavi rəng sabitlik və etibarlılığı simvolizə edir.
28 iyul 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasında elm və təhsil sahəsində idarəetmənin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı bəzi tədbirlər haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidenti Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin yaradılması haqqında Fərman vermişdir.

The logo of the state institution created with artificial intelligence was presented
Artificial intelligence is affecting all aspects of our lives. Many fields use artificial intelligence for convenience and speed. Artificial intelligence has amazing capabilities, especially in the generation of photos. Azerbaijani state institutions have also started using these opportunities.
The new logo of the State Agency for Science and Higher Education was presented. The new logo made with the capabilities of artificial intelligence represents the integration of science and education. The atomic rings represent the eight-pointed star depicted in our coat of arms, the book in the center is the source of enlightenment and knowledge, and the blue color symbolizes stability and reliability.
On July 28, 2022, the President of the Republic of Azerbaijan issued a Decree on the establishment of the State Agency for Science and Higher Education on some measures related to the improvement of management in the field of science and education in the Republic of Azerbaijan.