Təhsil Tələbə Krediti Müqaviləsi “SİMA İmza” ilə tam rəqəmsal!
SİMA rəqəmsal imza ilə Təhsil Tələbə Krediti Fondunun (TTKF) kredit müqavilələrinin rəsmiləşdirilməsi prosesi təkmilləşdirilib.
İndi tələbələr kredit müqavilələrini “SİMA İmza”nın üztanıma texnologiyası ilə bir neçə dəqiqə ərzində tam təhlükəsiz və onlayn şəkildə rəsmiləşdirə bilirlər. Belə ki, kreditin ayrılması üçün tələbə əvvəlcə e-ttkf.edu.azsaytında qeydiyyatdan keçir. Qeydiyyat zamanı daxil edilmiş mobil nömrəyə müvəkkil bank tərəfindən kredit müqaviləsinin imzalanması üçün link göndərilir. Tələbə həmin linkə daxil olduqdan sonra sistem istifadəçini “SİMA İmza” tətbiqinə yönləndirir. Tətbiqin biometrik texnologiyasıilə şəxsiyyət identifikasiya olunur, proses uğurlu olduğu təqdirdə tələbə müqaviləni imzalayır. Bununla da müraciət edən şəxslər təhsil krediti müqavilələrini sürətli və təhlükəsiz şəkildə rəsmiləşdirmiş olur.
“SİMA İmza”nın Təhsil Tələbə Krediti Fondunun prosesərində tətbiq olunmasının məqsədi vaxta və digər resurslara qənaət etməklə vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsidir.
Məlumat üçün bildirək ki, bu ildən etibarən TTKF tərəfindən ayrılan tələbə kreditləri üzrə müqavilələrin onlayn formada imzalanması yalnız “SİMA İmza” iləhəyata keçirilir.
SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılıb. “SİMA İmza” istifadəçilərə müxtəlif dövlət və özəl xidmətlərdən təhlükəsiz və sürətli şəkildə yararlanmağa imkan verən rəqəmsal imza həllidir. Rəqəmsal imzanı xidmət məntəqəsinə getmədən ödənişsiz şəkildə mobil tətbiq vasitəsilə əldə etmək mümkündür.

27 August 2026 15:16
The process of formalizing loan agreements of the Education Student Loan Fund (TSLF) has been improved with the SIMA digital signature.
Now students can formalize their loan agreements in a few minutes, completely securely and online, with the “SIMA Signature” facial recognition technology. Thus, to be allocated a loan, the student first registers on the e-ttkf.edu.az website. A link to sign the loan agreement is sent by the authorized bank to the mobile number entered during registration. After the student enters that link, the system redirects the user to the “SIMA Signature” application. The application’s biometric technology identifies the identity, and if the process is successful, the student signs the agreement. Thus, applicants can formalize their education loan agreements quickly and securely.
The purpose of implementing “SIMA Signature” in the processes of the Education Student Loan Fund is to ensure citizen satisfaction by saving time and other resources.
For your information, starting from this year, online signing of student loan agreements issued by TTKF is carried out only with “SIMA Signature”.
SIMA new generation digital signature was created by “AzInTelecom” LLC, one of the AZCON Holding companies. “SIMA Signature” is a digital signature solution that allows users to safely and quickly benefit from various public and private services. It is possible to obtain a digital signature free of charge through a mobile application without going to a service point.