22 Avqust 2024 10:56
Prezident Tokayevə şirkətin fəaliyyəti ilə bağlı nəticələr və kiçik və orta biznesi təşviq etmək üçün yeni xidmətlərin yaradılması planları barədə məlumat verilib.
Dövlət başçısına təqdim olunan məlumata görə, hazırda təxminən 700,000 yerli sahibkar Kaspi.kz-in təqdim etdiyi texnologiyalardan istifadə edərək öz bizneslərini qururlar. 2024-cü ilin yalnız ilk altı ayında mallar və xidmətlər üçün təxminən 25.2 milyard ABŞ dolları dəyərində nağdsız ödənişlər həyata keçirilib, həmçinin Kaspi.kz mobil tətbiqi vasitəsilə 150,000 fərdi sahibkar qeydiyyatdan keçib.
Bu ilin altı ayı ərzində şirkət hökumət orqanları ilə birlikdə yaratdığı onlayn xidmətlər vasitəsilə təxminən 2.31 milyard ABŞ dolları dəyərində vergi və digər ödənişləri büdcəyə köçürüb.
Görüş zamanı Prezident Tokayev ölkədə kiçik və orta biznesin daha da təşviq edilməsinin vacibliyini vurğulayaraq, Kaspi.kz səhmdarlarına dəstəyini ifadə edib.
Mixail Lomtadze Azərbaycanda internet istifadəçilərinin ən çox ziyarət etdikləri saytlardan 4-nün  - “turbo.az”, “tap.az”, “boss.az” və “bina.az”ın sahibidir. O bu saytları 2019-cu ildə satın alıb. 48 yaşlı M.Lomtadze 5,8 milyard dollar sərvəti ilə Forbes milyaderlər siyahısında 581-ci pillədədir.

22 August 2024 10:56
President Tokayev was informed about the results of the company's activities and plans to create new services to promote small and medium-sized businesses.
According to the information presented to the head of state, about 700,000 local entrepreneurs are currently building their businesses using the technologies provided by Kaspi.kz. In the first six months of 2024 alone, cashless payments worth about 25.2 billion US dollars were made for goods and services, and 150,000 individual entrepreneurs were registered through the Kaspi.kz mobile application.
During the six months of this year, the company transferred taxes and other payments worth about 2.31 billion US dollars to the budget through online services created together with government authorities.
During the meeting, President Tokayev emphasized the importance of further promoting small and medium businesses in the country and expressed his support for Kaspi.kz shareholders.
Mikhail Lomtadze is the owner of 4 of the most visited websites by Internet users in Azerbaijan - "turbo.az", "tap.az", "boss.az" and "bina.az". He bought these sites in 2019. 48-year-old M. Lomtadze is on the 581st place in the Forbes list of billionaires with a fortune of 5.8 billion dollars.