Turan ilə Gürcüstana 100% rəqəmsal komissiyasız pul köçür
Turan, Türkiyədən Gürcüstandakı bütün banklara 100% rəqəmsal və komissiyasız pul köçürməsinə icazə verdiyini açıqlayıb.
Orta Asiya və xüsusilə Türk Dövlətləri arasında pul köçürmə prosesini rəqəmsal dünyaya daşıyan Turan, ilk ölkə genişlənməsini fevral ayında Azərbaycanla edib.
Turan Türkiyədə yaşayan Türkiyə vətəndaşları üçün bir çox maliyyə əməliyyatlarını asanlaşdırır, həmçinin ən aşağı komisyon haqqı ilə Türkiyədən Azərbaycana saniyələr ərzində pul köçürmələrini həyata keçirir.
Azərbaycan bazarına açıldıqdan sonra qısa müddətdə beynəlxalq pul köçürmələrinin həcmini artıran startap, köçürmə şəbəkəsinə yeni bir ölkə əlavə etdiyini açıqlayıb. Bu yaxınlarda Türkiyədən Gürcüstana 100% rəqəmsal pul köçürmə inteqrasiyasını tamamlayan Turan, çox qısa müddətdə 2 ölkədə maliyyə fəaliyyətinə başlayıb.
Türkiyə ilə Gürcüstan arasındakı maliyyə sərhəd qapısı rəqəmsal sistemə keçir!
Turan-ın Gürcüstan genişlənməsindən tech.az mediaya danışan Turan-ın təsisçisi Özgür Bayraktar, “Turan ilə Mərkəzi Asiya ölkələrinə açdığımız pul köçürmə dəhlizinə Gürcüstanla yeni maliyyə marşrutu əlavə etdik. Türkiyə ilə Gürcüstan arasındakı maliyyə sərhəd qapısını rəqəmsal hala gətirməkdən çox həyəcanlı və xoşbəxtik. Üstəlik, biz müəyyən müddət ərzində heç bir komissiya haqqı olmadan bütün transfer proseslərini təklif edəcəyik. Qarşıdakı dövrlərdə hədəflərimiz Özbəkistan və Qırğızıstan olacaq. Artıq işimiz son mərhələyə çatıb. “Bu iki ölkədən başqa biz qısa müddətdə istifadəçilərimizə bəzi sürprizlər təqdim edəcəyik.
2022 və 2023-cü illərdə aldığı sərmayələrlə türk dövlətlərinin ən böyük maliyyə tətbiqi olmağı hədəfləyən Turan, Türkiyədə başladığı bu səyahəti qısa müddətdə Özbəkistan, Qırğızıstan və Qazaxıstan kimi digər Türk dövlətlərinə də uzatmaq istəyir.
Turan Texnologiya Anonim Şirkəti 2022-ci ilin may ayında qurulan maliyyə texnologiyaları startapıdır və bütün türk dövlətlərində yaşayan istifadəçilərə fayda verəcək yeni nəsil maliyyə tətbiqi olmaq məqsədi ilə fəaliyyətini davam etdirir.
Turan hesablarındakı qalıqlar United Payment-in saxlama hesablarında saxlanılır; Bu məbləğlərdən faiz gəliri yaranmır. Turan Texnologiya Səhmdar Cəmiyyətinin TCMB və digər səlahiyyətli orqanlar qarşısında Elektron Pul və Ödəniş Xidmətləri Təşkilatı kimi fəaliyyət göstərmək icazəsi yoxdur. O, təmsilçi kimi fəaliyyət göstərir.

100% digital commission-free money transfers to Georgia with Turan
Turan has announced that it allows 100% digital and commission-free money transfers to all banks in Georgia from Turkey.
Turan, which has been facilitating the money transfer process between Central Asia and, in particular, Turkic States to the digital world, expanded its services to Azerbaijan in February as its first country extension.
Turan simplifies various financial operations for Turkish citizens living in Turkey and enables instant money transfers from Turkey to Azerbaijan with minimal commission fees.
After entering the Azerbaijani market, the startup, which quickly increased the volume of international money transfers, has announced the addition of a new country to its transfer network. Turan recently completed the integration of 100% digital money transfers from Turkey to Georgia, and it has started its financial operations in both countries in a very short period.
The financial border gateway between Turkey and Georgia goes digital!
Speaking to tech.az media about Turan's expansion into Georgia, the founder of Turan, Özgür Bayraktar, stated, "We are very excited and delighted to bring the financial border gateway between Turkey and Georgia into the digital realm with Turan. Furthermore, we will offer all transfer processes with no commission fees within a certain period. In the future, our goals are Uzbekistan and Kyrgyzstan. Our work has already reached its final stages. In addition to these two countries, we will soon introduce some surprises to our users."
Turan, which aims to become the largest financial application for Turkic states with the capital it has received in 2022 and 2023, wants to expand its journey that started in Turkey to other Turkic states such as Uzbekistan, Kyrgyzstan, and Kazakhstan in a short period.
Turan Technology Joint Stock Company is a financial technology startup established in May 2022 and continues its activities with the aim of being a new generation financial application that will benefit users in all Turkic states.
Turan carries out payment and electronic money operations under the supervision of United Payment Services and Electronic Money Inc., a licensed institution by the Central Bank of the Republic of Turkey ("CBRT"), and as a financial service provider by the Financial Crimes Investigation Board ("MASAK"). Balances in Turan accounts are held in United Payment's custody accounts, and no interest income is generated from these amounts. Turan Technology Joint Stock Company does not have permission to operate as the Electronic Money and Payment Services Organization in front of the CBRT and other competent authorities. It operates as a representative.