01 Noyabr 2024 15:27
Insider son olaraq keçən ilin may ayında D seriyasını tamamlayaraq 105 milyon dollar investisiya əldə etmişdi.
Türkiyənin proqram təminatı və SaaS sahəsindəki ilk unicorn-u olan Insider, böyümə mərhələsindəki startaplara və şirkətlərə investisiyalar edən Amerika PE şirkəti General Atlantic-in rəhbərliyi ilə keçirilən E seriyası investisiya turunda 500 milyon dollar vəsait topladı.
Startap keçən ilin may ayında turu tamamlayaraq Qatar Investment Authority (QIA) və Esas Private Equity daxil olmaqla mövcud investorlarından 105 milyon dollar investisiya almışdı. Bu gün açıqlanan yeni investisiya turu ilə Insider-in təsisindən bu yana aldığı ümumi investisiya məbləği 774 milyon dollara çatdı.
Son bir ildə qlobal arenada Nike və Adobe kimi nəhəng markaları platformasına cəlb edən və Sirius AI adlı patent gözləyən süni intellekt texnologiyasını təqdim edən Insider, bu investisiya ilə ilk mərhələdə Ar-Ge əməliyyatlarını genişləndirərək süni intellekt həllərini miqyaslandırmağı və təqdim etdiyi omnichannel marketinq təcrübəsini daha da inkişaf etdirməyi planlaşdırır.
Startapın uzunmüddətli hədəfi isə dünyanın dörd bir yanından yeni istedadları cəlb edərək qlobal mövcudluğunu genişləndirməkdir. Hazırda 28 ölkədə və 5 qitədə fəaliyyət göstərən Insider-in genişlənmə prosesində prioritet verəcəyi coğrafiya isə ABŞ olacaq. ABŞ-a ilk dəfə daxil olandan bəri bu bölgədə 3 dəfə böyüyən Insider, General Atlantic-in açacağı qapılardan istifadə edərək bazarı ələ keçirməyi və əsas prioritet olaraq ABŞ-da olmaqla, qlobal səviyyədə yeni satınalmalar həyata keçirməyi hədəfləyir.
"Atacağımız addımların Insider-i marketinq sahəsində açıq ara lider olaraq mövqeləndirəcəyinə inanırıq."
Yatırımdan sonra Insider-in izləyəcəyi yol xəritəsi haqqında açıqlama verən Insider-in təsisçisi və baş icraçı direktoru Hande Çilingir, “Məqsədimiz marketinq və istifadəçi təcrübəsi komandalarının istifadəçi əlaqələri ilə bağlı heç bir əngəl hiss etməmələrini təmin etməkdir. Aldığımız bu tarixi investisiya da bunu iki əsas şəkildə həyata keçirməyimizi təmin edəcək,” deyə qeyd etdi.
"Əvvəlcə bu investisiya süni intellekt sahəsində böyük irəliləyişimizi gücləndirəcək. Insider, 10 ildən artıq süni intellekt sahəsində liderlərdən biridir; istifadəçi təcrübəsi sahəsində proqnozverici süni intellekt modellərini təqdim edən ilk şirkət idik. Bu, bizi produktiv süni intellekti platformamıza təbii şəkildə inteqrasiya edə biləcək mövqeyə gətirdi. Produktiv süni intellekt, marketinq və istifadəçi təcrübəsi sahələrində illərdir davam edən məhsulsuzluq dövrünə son qoyacaq. Resursları artıraraq, təkrarlanan işləri avtomatlaşdıraraq və proqnoza əsaslanan işləri aradan qaldıraraq komandalara məhdudiyyətsiz bolluq təmin edəcək. Nəticədə komandalar daha strateji işlərə yönələcək, markaları üçün daha sürətli böyümə imkanları əldə edəcək və daha məhsuldar olacaq. Marketinq texnologiyaları sənayesini tamamilə dəyişdirəcək süni intellekt inqilabının başlanğıcındayıq və Insider bu dəyişikliyə liderlik edəcək gücdür.
İkincisi, bu süni intellekt irəliləyişi bazarda AI dostu birləşik SaaS vasitəsi mövqeyimizi daha da gücləndirəcək. Yalnız bir sahəyə və ya məhsula diqqət yetirən ənənəvi texnologiya şirkətlərinin əksinə, bizim yanaşmamız hər zaman sahəsində ən yaxşı olan sənaye lideri məhsulları yaratmaq və onları digər bütün tək nöqtə həllərini üstələyən vahid bir platformada birləşdirmək olub. Bu iki fərqləndirici xüsusiyyətin Insider-i marketinq və istifadəçi təcrübəsi komandaları üçün açıq ara lider kimi mövqeləndirəcəyinə inanırıq.”
"Komandamıza 200 mühəndis daha daxil edəcəyik."
Hande Çilingirə əlavə olaraq digər təsisçi ortaq olan Muharrem Derinkök və Serhat Soyuerel də yeni investisiyanın istifadə olunacağı sahələr və Insider-in son bir ildə şirkətlərə təqdim etdiyi yeniliklər haqqında fikirlərini bölüşdülər.
İki illik plan haqqında danışan Insider-in təsisçi ortaq və CPO-su Muharrem Derinkök, "Bu investisiya süni intellektə yönəlmiş yol xəritəmizdə irəli getməyimizə və 350-dən çox işçisi olan mühəndislik komandalarımızı 200 yeni işçi ilə gücləndirməyimizə imkan verəcək. Gələcək iki ildə, başdan-başa süni intellekt dəstəkləyən omnichannel təcrübə və müştəri əlaqəsi platformamızı reallığa çevirməyə fokuslanmağı planlaşdırırıq. Produktiv süni intellektdən güc alaraq istifadəçi əlaqəsini hər səviyyədə daha təbii edən Sirius AI-a da əlavə investisiya yatıracağıq.” dedi.
Bundan əlavə, Insider-in təsisçi ortaq və CRO-su Serhat Soyuerel isə son bir ildə onları seçən markalar haqqında danışaraq, "Çoxları öz böyümələrini məhdudlaşdıran ənənəvi marketinq buludlarından uzaqlaşmaq istəyir. Bu ənənəvi vasitələrdən Insider-ə keçmək istəyən istifadəçilərə kömək etmək üçün yola çıxdıq. Keçidlərini asanlaşdırmaq üçün xüsusi bir miqrasiya planı hazırladıq. Yalnız son bir ildə, 150 marka, bizim inkişaf etdirdiyimiz avtomatik miqrasiya vasitəsi və öncədən quraşdırılmış inteqrasiyalarımızdan istifadə edərək Insider-ə keçdi və bizlə birlikdə əvvəlki xidmət təminatçılarına görə zaman dəyər miqyasında 5 dəfə daha çox səmərə əldə etdilər.” deyə qeyd etdi.
Hazırda şirkətlər üçün marketinq aləti təminatçıları arasında lider mövqedə olan Insider, bir şirkətin fərqli kanallara yayılan bütün marketinq əməliyyatlarını tək bir platformada görməsini və müştəri təcrübəsi idarəçiliyini daha yüksək səviyyəyə qaldırmasını təmin edir. Startap; WhatsApp, SMS, email, veb və tətbiq kimi 12-dən çox kanalı dəstəkləyərək marketinq komandalarına birinci partiya məlumatları real vaxt rejimində dəqiq bir şəkildə təhlil etməyə imkan yaradır.

01 November 2024 15:27
Insider the first unicorn in the field of software and SaaS of our Türkiye, raised $500 million in the Series E investment round led by General Atlantic, an American PE company that invests in start-ups and companies at the growth stage.
Turkish startup completed a round in May last year and received $105 million in investment from its existing investors, including Qatar Investment Authority (QIA) and Esas Private Equity. With the new investment round announced today, Insider's total investment since inception has reached $774 million.
In the past year, Insider, which has attracted huge brands such as Nike and Adobe to its platform in the global arena and introduced the patent-pending artificial intelligence technology called Sirius AI, with this investment, will expand its R&D operations in the first stage to scale its artificial intelligence solutions and further develop the omnichannel marketing experience it provides. plans to do.
The startup's long-term goal is to expand its global presence by attracting new talent from around the world. Currently, Insider, which operates in 28 countries and 5 continents, will prioritize the geography of the US. Having tripled its growth in the region since first entering the US, Insider aims to take advantage of the doors General Atlantic will open to capture the market and make new acquisitions globally, with the US as its top priority.
"We believe the steps we will take will position Insider as the clear leader in marketing."
Speaking about Insider's roadmap after the investment, Hande Chilingir, Insider's founder and CEO, said, “Our goal is to ensure that marketing and user experience teams feel no barriers to user interactions. This historic investment we received will ensure that we do this in two main ways," he said.
"Initially, this investment will fuel our great progress in AI. Insider has been a leader in AI for over 10 years; we were the first company to introduce predictive AI models in user experience. This has put us in a position to naturally integrate productive AI into our platform. Productive AI will end years of inefficiencies in marketing and user experience by increasing resources, automating repetitive tasks, and eliminating predictive tasks, allowing teams to focus on more strategic work and gain faster growth opportunities for their brands and will be more productive.We are at the beginning of an artificial intelligence revolution that will completely change the marketing technology industry, and Insider is the force that will lead this change.
Second, this AI advancement will further strengthen our position as an AI-friendly converged SaaS tool in the market. Unlike traditional technology companies that focus on just one area or product, our approach has always been to create industry-leading products that are best in their field and integrate them into a single platform that outperforms all other single point solutions. We believe these two differentiating features will position Insider as the clear leader for marketing and user experience teams.”
"We will add 200 more engineers to our team."
In addition to Hande Chilingir, other founding partners, Muharrem Derinkök and Serhat Soyuerel, also shared their views on the areas where the new investment will be used and the innovations that Insider has presented to companies in the last year.
Speaking about the two-year plan, Muharrem Derinkök, Founding Partner and CPO of Insider, said, "This investment will allow us to advance our AI-focused roadmap and strengthen our 350-plus-employee engineering teams with 200 new employees. Over the next two years, from We plan to continue to focus on making our AI-enabled omnichannel experience and customer engagement platform a reality. he said.
In addition, Serhat Soyuerel, Insider's founding partner and CRO, talked about the brands that have chosen them in the past year, saying, "Many want to move away from traditional marketing clouds that limit their growth. We set out to help users who want to move from these traditional tools to Insider. We've developed a custom migration plan to ease their transition.In the past year alone, 150 brands have migrated to Insider using our built-in automatic migration tool and pre-installed integrations, and with us, over previous service providers.
they achieved 5 times more efficiency on the value scale.” he noted.
Insider, currently the leading provider of marketing tools for companies, enables a company to see all its marketing operations across different channels on a single platform and take customer experience management to a higher level. Startup; Supporting more than 12 channels including WhatsApp, SMS, email, web and app, it enables marketing teams to accurately analyze first-party data in real-time.