Türkiyə ilə Azərbaycana sıfır komissiya ilə pul köçürüləcək
Türk dövlətləri arasında pul köçürmələrini asanlaşdırmaq məqsədi daşıyan fintek startapı Turan indi bütün ölkələrdən Türkiyəyə pul köçürmə imkanı verir. Başda türk dövlətləri olmaqla dünyanın hər yerində yaşayan türklər platforma vasitəsilə Türkiyəyə pul göndərə biləcəklər.
Mövzu ilə bağlı açıqlama verən Turan-ın məhsul və marketinqdən məsul baş direktor müavini Taner Oğuz: “Dünyadakı bütün türk diasporunu maliyyə körpüləri ilə birləşdirməyə davam edirik. Yeni təşəbbüsümüzlə Rusiya, Qaqauziya, Tatarıstan və hətta Afrikada yaşayan türklər saniyələr ərzində Türkiyəyə pul köçürə biləcəklər. Turan hesablarından bu köçürmələr eyni dəqiqə ərzində digər Türkiyə dövlətlərinə və ya Avropaya göndərilə bilər. Bu genişlənmə ilə biz dünyadakı bütün türklərin pul köçürmə şəbəkəsində ortaq körpü olmağı bacardıq. Əməkdaşlığımız sayəsində PayPorter-ə bölgədəki ödəniş kanalları ilə bizə dəstək verdiyinə və bu körpünün qurulmasında təcrübəsinə görə də təşəkkür etmək istərdik."
İlk ölkə ekspansiyasını Azərbaycanla həyata keçirən və daha sonra xidmət dairəsini Avropa və digər regionlara genişləndirən yerli təşəbbüs mühüm qlobal şəbəkələr və xidmət təminatçıları ilə tərəfdaşlığa malikdir. Azərbaycan, Qazaxıstan, Özbəkistan, Qırğızıstan, Almaniya, Avstriya, Fransa, Hollandiya və Macarıstan kimi ölkələr təşəbbüsün pul köçürməsinə icazə verdiyi yerlər sırasındadır.
Avropa və Türkiyə dövlətləri arasında 100% rəqəmsal və təhlükəsiz pul köçürmə dəhlizləri yaradan təşəbbüsdə 2024-cü il üçün hədəfləri də qeyd olunub. Turan 2024-cü ildə Azərbaycanda yaşayan istifadəçilərinə şəxsi pul kisəsi təklif etməyi planlaşdırır; Beləliklə, Türkiyə ilə Azərbaycan arasında sıfır komissiyalı pul kisəsindən pul köçürməsini təmin etməyi planlaşdırır.

Money will be transferred to Turkey and Azerbaijan with zero commission
Fintech startup Turan, which aims to facilitate money transfers between Turkish states, now allows money transfers to Turkey from all countries. Turks living all over the world, especially Turkic states, will be able to send money to Turkey through the platform.
Taner Oguz, Turan's deputy general director responsible for product and marketing, who made a statement on the subject, said: "We continue to connect the entire Turkish diaspora in the world with financial bridges. With our new initiative, Turks living in Russia, Gagauzia, Tatarstan and even Africa will be able to transfer money to Turkey in seconds. These transfers from Turan accounts can be sent to other Turkish states or Europe within the same minute. With this expansion, we managed to become a common bridge in the money transfer network of all Turks in the world. We would also like to thank PayPorter for supporting us with payment channels in the region through our partnership and for their expertise in building this bridge."
The local initiative, which made its first country expansion with Azerbaijan and later extended its service scope to Europe and other regions, has partnerships with important global networks and service providers. Countries such as Azerbaijan, Kazakhstan, Uzbekistan, Kyrgyzstan, Germany, Austria, France, Holland and Hungary are among the places where the initiative allows money transfers.
The initiative, which creates 100% digital and secure money transfer corridors between European and Turkish states, also has its goals for 2024. Turan plans to offer a personal wallet to its users living in Azerbaijan in 2024; Thus, it plans to provide money transfer between Turkey and Azerbaijan from a zero-commission wallet.