Türkiyə mərkəzli fintex Fimple 10 milyon dollar investisiya alıb
Bulud əsaslı bankçılıq həlləri təqdim edən Türkiyə mərkəzli fintech startapı Fimple qlobal miqyasda böyüməsini sürətləndirmək məqsədilə 10 milyon dollar həcmində əlavə investisiya alıb. Bu vəsait ötən il reallaşan Series A investisiya raundunun davamı kimi cəlb olunub. İnvestorlar sırasında Ak Portföy GSYF, DN Capital, Smartfin və APY Ventures yer alır.
Şirkətin yaydığı rəsmi açıqlamaya görə, investisiya əsasən Körfəz Əməkdaşlıq Şurası (GCC) ölkələrində fəaliyyətin genişləndirilməsinə yönəldiləcək. Bu çərçivədə Dubay və Ər-Riyadda yeni ofislərin açılması planlaşdırılır. Fimple bölgədə bankçılıq, rəqəmsal kreditləşmə və Banking as a Service (BaaS) həllərini aktiv şəkildə yaymağı hədəfləyir.
2022-ci ildə Abdurrahman Çınar və Mücahit Gündebahar tərəfindən təsis edilən, İstanbul və London mərkəzli Fimple banklar və maliyyə şirkətləri üçün fərdiləşdirilə bilən müasir texnoloji infrastruktur həlləri təqdim edir.
Fimple-in baş icraçı direktoru Mücahit Gündebahar bildirib ki, bu investisiya şirkətin vizyonuna olan etimadın göstəricisidir və Körfəz bölgəsində strateji tərəfdaşlıqların dərinləşdirilməsinə imkan yaradacaq.

21 January 2026 11:47
Fimple, a Turkish-based fintech startup that provides cloud-based banking solutions, has received an additional investment of $10 million to accelerate its global growth. This funding is a continuation of the Series A investment round that took place last year. Investors include Ak Portföy GSYF, DN Capital, Smartfin and APY Ventures.
According to the official statement released by the company, the investment will be mainly aimed at expanding its activities in the Gulf Cooperation Council (GCC) countries. In this context, new offices are planned to be opened in Dubai and Riyadh. Fimple aims to actively distribute banking, digital lending and Banking as a Service (BaaS) solutions in the region.
Founded in 2022 by Abdurrahman Çınar and Mücahit Gündebahar, Fimple, based in Istanbul and London, provides modern technological infrastructure solutions that can be customized for banks and financial companies.
Fimple CEO Mucahit Gündebahar said that this investment is a testament to the company's vision and will enable it to deepen strategic partnerships in the Gulf region.