UFAZ-da “Demo Day” tədbiri keçirilib
İyulun 16-da Azərbaycan-Fransız Universitetinin Sahibkarlıq və İnnovasiya Mərkəzində “Demo Day” tədbiri keçirilib. Tədbirdə “Ignite” inkubasiya proqramını uğurla bitirən altı startap komandası (“Toyda”, “Artopia”, “Qutu”, “Cupzz”, “Youngh” və “Goalplus”) innovativ ideyalarını və ilkin məhsullarını jüri üzvlərinə, potensial investorlara və partnyorlara təqdim ediblər.
Startapçılar təqdimatlarını başa vurduqdan sonra jüri üzvlərinin suallarını cavablandırıblar. Jüri üzvləri təqdimatlar və sual-cavab əsasında startapları qiymətləndiriblər və iki qalib müəyyən ediblər.
Tədbirin sonunda qalib startapların adları açıqlanıb. Birinci yerə “Goalplus”, ikinci yerə isə “Toyda” startapı çıxıb. Hər iki startap 5000 manat məbləğində ilkin toxum investisiya əldə edib.
Tədbirdə həmçinin UFAZ məzunu Ömər Nuruzadə həmtəsisçisi və direktoru olduğu “Nexus Lab” startapı ilə keçdiyi yolu və uğur hekayəsini qonaqlar və iştirakçılar ilə paylaşıb.
Qeyd edək ki, “Ignite” inkubasiya proqramı Azərbaycan-Fransız Universitetinin Sahibkarlıq və İnnovasiya Mərkəzi tərəfindən həyata keçirilən və ideya mərhələsindən minimum həyat qabiliyyətli məhsul mərhələsinə qədər yüksəlmək istəyən startaplar üçün nəzərdə tutulan üç aylıq bir proqramdır.
Azərbaycan-Fransız Universitetinin Sahibkarlıq və İnnovasiya Mərkəzinin həyata keçirdiyi proqramlardan və tədbirlərdən xəbərdar olmaq və müraciət etmək üçün mərkəzin instaqram hesabını izləyin:

"Demo Day" event was held at UFAZ
On July 16, the "Demo Day" event was held at the Entrepreneurship and Innovation Center of the Azerbaijan-French University. At the event, six startup teams that successfully completed the Ignite incubation program ("Toyda", "Artopia", "Gutu", "Cupzz", "Youngh" and "Goalplus") presented their innovative ideas and initial products to the jury members, potential investors and partners. .
After finishing their presentations, the startups answered the questions of the jury members. Jury members evaluated the startups based on presentations and Q&A and determined two winners.
At the end of the event, the names of the winning startups were announced. "Goalplus" took the first place, and "Toyda" took the second place. Both start-ups received an initial seed investment of 5,000 manats.
At the event, UFAZ graduate Omar Nuruzadeh shared with the guests and participants his path and success story with the startup "Nexus Lab", which he is the co-founder and director of.
It should be noted that the "Ignite" incubation program is a three-month program implemented by the Entrepreneurship and Innovation Center of the Azerbaijan-French University and intended for startups that want to rise from the idea stage to the minimum viable product stage.
Follow the center's Instagram account to be aware of the programs and events implemented by the Center for Entrepreneurship and Innovation of Azerbaijan-French University and to apply: