Voodoo BeReal-ı alıb
Fransız mobil proqramlar və oyunların tərtibatçısı Voodoo BeReal-ı alıb. Müqavilənin şərtlərinə görə, BeReal-ın həmtəsisçisi və baş direktoru Aleksis Barreiat keçid dövründən sonra şirkəti tərk edəcək. Sosial şəbəkəyə Wizz şirkətinin baş direktoru (Vodoo proqramlarından biri) Emerik Roffe rəhbərlik edəcək.
Baş icraçı Aleksandr Yəzdi Financial Times-a bildirib ki , Voodoo şirkəti gəlirli etmək üçün BeReal-da reklam əlavələri yaratmağı planlaşdırır. Voodoo həmçinin xidmətin aktiv istifadəçilərinin sayını artırmaq istəyir. 2022-ci ilin sonundan etibarən BeReal-ın aktiv istifadəçilərinin sayı təxminən 50 milyon olaraq qalıb, lakin yükləmələrin sayı 2022-ci ilin üçüncü rübündəki 35 milyonluq zirvədən 5-ə düşüb.
BeReal 2019-cu ildə yaradılıb. Sosial şəbəkədə istifadəçilər gündə bir dəfə smartfonlarının əsas və ön kameraları ilə çəkilmiş bir şəkil platformaya yerləşdirməlidirlər. Fotolar redaktə edilə bilməz. İstifadəçilərə hər gün müxtəlif vaxtlarda iki dəqiqə ərzində şəkil çəkdirmək barədə bildiriş göndərilir. Bəyənmə yoxdur.Vodoo-nun məlumatına görə, BeReal-ın əsas auditoriyası ABŞ, Fransa və Yaponiyadadır. Üstəlik, bu ölkələrdə istifadəçilərin yarısı proqramdan həftədə ən azı altı gün istifadə edir.

Voodoo bought BeReal
French mobile apps and games developer Voodoo has acquired BeReal. Under the terms of the deal, BeReal co-founder and CEO Alexis Barreiat will leave the company after a transition period. The social network will be headed by Emeric Roffe, CEO of Wizz (one of the Voodoo programs).
Chief executive Alexander Yazdi told the Financial Times that Voodoo plans to create advertising supplements on BeReal to make the company profitable. Voodoo also wants to increase the number of active users of the service. As of the end of 2022, BeReal's number of active users remained around 50 million, but the number of downloads fell to 5 from a peak of 35 million in the third quarter of 2022.
BeReal was founded in 2019. On the social network, users must upload a picture taken with the main and front cameras of their smartphones to the platform once a day. Photos cannot be edited. Users are prompted to take a photo for two minutes at different times every day. No likes. According to Voodoo, BeReal's main audience is in the US, France and Japan. Moreover, half of the users in these countries use the app at least six days a week.