WhatsApp Web-ə səsli və görüntülü zəng funksiyası əlavə olunur
Meta WhatsApp Web üçün səsli və görüntülü zəng funksiyalarını mərhələli şəkildə istifadəyə verməyə başladığını açıqlayıb.
Yenilik sayəsində istifadəçilər artıq masaüstü tətbiqini yükləmədən, birbaşa brauzer vasitəsilə fərdi və qrup səsli və görüntülü zənglər edə biləcəklər. Bundan əlavə, aktiv qrup zənglərini telefon və ya planşetdən WhatsApp Web və ya Desktop versiyasına zəngi dayandırmadan köçürmək mümkün olacaq.
Yenilənməyə həmçinin zənglər üçün gözləmə otağı (Waiting Room) funksiyası da əlavə edilib. Bu funksiya vasitəsilə zəng təşkilatçıları dəvət linki ilə qoşulmaq istəyən iştirakçıları əvvəlcədən təsdiqləyə biləcəklər.
Meta bildirir ki, videozənglər qısa müddət ərzində avtomatik olaraq HD (yüksək keyfiyyət) rejiminə keçəcək. İstifadəçilər həmçinin zəng parametrlərindən səs-küyün azaldılması (Noise Suppression) funksiyasını aktiv və ya deaktiv edə biləcəklər.
Şirkətin məlumatına görə, yeni funksiyalar hazırda mərhələli şəkildə təqdim olunur və yaxın vaxtlarda bütün istifadəçilər üçün əlçatan olacaq.

Voice and video calling feature added to WhatsApp Web
Meta has announced that it is gradually rolling out voice and video calling features for WhatsApp Web.
Thanks to the innovation, users will now be able to make individual and group voice and video calls directly from the browser without downloading the desktop application. In addition, it will be possible to transfer active group calls from a phone or tablet to WhatsApp Web or Desktop without stopping the call.
The update also adds a Waiting Room function for calls. Through this function, call organizers will be able to pre-approve participants who want to join with an invitation link.
Meta says that video calls will automatically switch to HD (high quality) mode shortly. Users will also be able to enable or disable the Noise Suppression function in the call settings.
According to the company, the new features are currently being introduced in stages and will be available to all users soon.