Wildberries hotellərini açmağa başlayıb
Wildberries & Russ (RVB) birgə şirkətinə məxsus WB Travel xidməti turizm operatoru Fun&Sun ilə əməkdaşlıq çərçivəsində “brendli otel konsepsiyası”nı istifadəyə verib. Bu barədə məlumatı marketpleysin mətbuat xidməti yayıb.
İlk otel — WB Travel Dreams Vacation — 2026-cı il fevralın 15-də Misirdə açılacaq. Hazırda oteldə yaşayış korpusları, restoran, lobbİ və digər ictimai məkanlarda genişmiqyaslı yenidənqurma işləri aparılır.
“Vestnik ATOR” nəşrinin yazdığına görə, hazırda bu otel axtarış sistemlərində Dreams Vacation Resort 4* adı ilə tanınır və Şarm əl-Şeyxin ətraf ərazisində yerləşir. Gələcəkdə isə otel yalnız Wildberries və Fun&Sun-un təkliflər siyahısında eksklüziv şəkildə təqdim olunacaq.
RVB-nin planlarına əsasən, 2026-cı il ərzində Misir və Türkiyədə WB Travel brendi altında daha bir neçə otelin istifadəyə verilməsi nəzərdə tutulur. Layihəyə yatırılan investisiyaların həcmi və tərəfdaşlıq şərtləri açıqlanmır.
“Vestnik ATOR” həmçinin bildirir ki, Fun&Sun digər tərəfdaş otellərlə birlikdə bir neçə “brendli konsepsiya” da inkişaf etdirir. Turizm operatorunun açıqlamasına görə, həmin otellər fəaliyyətlərini mövcud brendlər altında davam etdirəcək, WB Travel otel konsepsiyasının inkişafı isə Wildberries ilə əməkdaşlıq çərçivəsində ayrıca istiqamət kimi həyata keçiriləcək.

Wildberries has started opening hotels
WB Travel, a joint venture between Wildberries & Russ (RVB), has launched a “branded hotel concept” in partnership with the tourism operator Fun&Sun. The marketplace’s press service reported this.
The first hotel — WB Travel Dreams Vacation — will open in Egypt on February 15, 2026. The hotel is currently undergoing large-scale renovations of residential buildings, a restaurant, a lobby and other public spaces.
According to Vestnik ATOR, this hotel is currently known in search engines as Dreams Vacation Resort 4* and is located in the vicinity of Sharm el-Sheikh. In the future, the hotel will be exclusively presented only in the list of offers of Wildberries and Fun&Sun.
According to RVB’s plans, several more hotels under the WB Travel brand are planned to be launched in Egypt and Turkey by 2026. The volume of investments in the project and the terms of the partnership are not disclosed.
Vestnik ATOR also reports that Fun&Sun is developing several “branded concepts” with other partner hotels. According to the tour operator, these hotels will continue their activities under their existing brands, while the development of the WB Travel hotel concept will be carried out as a separate direction in cooperation with Wildberries.