ABŞ polisləri əşyaları Apple Airtag ilə qorumağı tövsiyyə edib
Apple'ın izləmə cihazı Airtag bir çox oğurluq hallarının qarşısını alıb.  ABŞ-dakı bahalı palto oğurluqlarına görə polis vətəndaşların Apple'ın izləmə cihazı Airtag-dan istifadə etməyi tövsiyə edir
ABŞ-da son dəfə baş verən "Palto oğurluğu" polisi səfərbər edib. Washington DC bölgəsindəki bahalı əşyaların oğurlanması ilə sakinlərə bəzi xəbərdarlıqlar göndərilib. Bu xəbərdarlıqlar arasında vətəndaşların Apple Airtag-larından paltarlarını izləmək üçün istifadə etməsi tövsiyə olunur.
Xüsusilə paltoları 1000 dollardan daha bahalı paltoları oğurlamaq istəyən oğrular bu yaxınlarda Vaşinqtonda böyük problemlər yaratmağa başlayıblar. Mövzuyla əlaqədar açıqlamalar verən regional polis, bu problemlə mübarizə üçün Airtag-dan isifacənin əhəmiyyətli olduğunu bildirib.
Apple tərəfindən istehsal olunan Airtag açarlara, çantalara və digər şəxsi əşyalara yoxa çıxmalarını və ya oğurlandıqları təqdirdə aşkar etmək üçün əlavə edilə bilən bir bluetooth izləmə cihazıdır.
Mövzuyla əlaqədar polis belə qeyd edib: Gördüm ki, insanlar alət və çamadanlarının içərisində airtag istifadə edirlər. Düşünürəm ki, bu, oğurlandığı təqdirdə edə biləcəyiniz ən yaxşı şeydir, çünki onu izləmək üçün başqa bir yol yoxdur. Xüsusilə bahalı paltarlarını qorumaq istəyən vətəndaşlar diqqət yetirməlidir.

US police recommended to protect items with Apple Airtag
Apple's tracking device airtag has prevented many thefts. According to the expensive coat thefts in the United States, police recommend citizens to use Apple's tracking device airtag
The last time in the United States has mobilized the "Coat theft" police. Some warnings were sent to the residents with theft of expensive items in the Washington DC region. Among these warnings is recommended that citizens use Apple Airtag to watch their clothes.
Especially the thieves who wanted to steal more expensive coats than $ 1,000, recently begun to create big problems in Washington. The regional police, who made statements on the subject, said that airtag is important to fight this problem.
Apple is a Bluetooth tracking device that can be added to the airtag switches, bags and other personal items, if they disappear or stolen.
Police said: I saw that people were using airtag inside the tools and suitcases. I think this is the best thing you can do if it is stolen because there's no other way to watch it. Citizens who want to protect their expensive clothes should be focused.