Süni intellekt şirkəti Anthropic Londondakı ofisini genişləndirərək əməkdaş sayını 800 nəfərə çatdırmağı planlaşdırır. Hazırda şirkətin bu şəhərdə 200-dən çox əməkdaşı fəaliyyət göstərir.
Yeni ofis Londonun “Knowledge Quarter” adlanan innovasiya mərkəzində yerləşəcək. Bu qərar OpenAI-nin də paytaxtda ilk daimi ofisini açacağını açıqlamasından cəmi bir neçə gün sonra verilib.
Claude adlı süni intellekt modelinin yaradıcısı olan Anthropic bildirib ki, yeni məkan şirkətə Londonda daha sürətli böyümək imkanı yaradacaq. Şirkət bu ofisi ABŞ-dan kənarda ən vacib tədqiqat və kommersiya mərkəzlərindən biri kimi qiymətləndirir.
Yeni ofis Anthropic-i digər aparıcı süni intellekt şirkətlərinə — OpenAI, Google DeepMind, Meta, Synthesia və Wayve kimi şirkətlərə yaxın yerləşdirəcək. Bu isə əməkdaşlıq və innovasiya imkanlarını daha da artıracaq.

Artificial intelligence company Anthropic is expanding its London office to 800 employees, up from 200 in the city.
The new office will be located in London’s Knowledge Quarter, an innovation hub. The move comes just days after OpenAI announced it would open its first permanent office in the capital.
Anthropic, which created an AI model called Claude, said the new location will allow the company to grow faster in London, which it sees as one of its most important research and commercial hubs outside the United States.
The new office will put Anthropic closer to other leading AI companies — OpenAI, Google DeepMind, Meta, Synthesia, and Wayve — and will boost collaboration and innovation opportunities.