Azərbaycan Mərkəzi Bankı Unicapital-ın virtual valyuta platformasını təsdiqləyib
Unicapital İnvestisiya Şirkəti tərəfindən təqdim olunan "Kriptobroker platforması" Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən tətbiq edilən xüsusi tənzimləmə rejiminin ilk sınaq müddətini müvəffəqiyyətlə tamamlayıb. Bu innovativ məhsul virtual aktivlərin alışı, satışı və saxlanılması üçün hazırlanmış yeni maliyyə həllidir.
Sınaq müddəti 2024-cü ilin 9 dekabrından 2025-ci ilin 9 iyununa qədər davam edib. Bu dövrdə məhdud sayda istifadəçi qrupuna virtual maliyyə aktivlərinin asan və təhlükəsiz alqı-satqısı, maliyyə aktivlərinin saxlanılması və canlı qiymət izləmə funksiyaları təklif edilib. Platforma yalnız lisenziyalaşdırılmış və tənzimlənən xidmət təminatçıları ilə əməkdaşlıq edərək yüksək təhlükəsizlik standartlarını təmin edib.
Mərkəzi Bank sınaq mərhələsinin nəticələrini müsbət qiymətləndirərək platformanın sınaq müddətini əlavə 6 ay müddətinə uzadıb. Bu, Unicapital-ın innovativ texnologiyalara və yeni maliyyə məhsullarının inkişafına verdiyi töhfənin bir göstəricisidir.
Azərbaycanın aparıcı investisiya şirkətlərindən biri olan Unicapital İnvestisiya Şirkəti müştərilərinə kapital bazarlarında müasir, təhlükəsiz və rahat həllər təqdim etməyə davam edir. Şirkət bu cür layihələrlə ölkədə investisiya sahəsinin güclənməsinə dəstək verir.

Unicapital Investment Company has successfully completed the initial trial period for its "Kryptobroker platform", an innovative product for buying, selling, and storing virtual assets. The trial was part of a special regulatory regime applied by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan.
The trial period ran from December 9, 2024, to June 9, 2025. During this time, the platform offered a limited group of users easy and secure trading of virtual financial assets, asset storage capabilities, and live price monitoring. To ensure high security standards, the platform partners exclusively with licensed and regulated service providers.
The Central Bank positively evaluated the results of the trial and has extended the platform's trial period for another six months. This decision highlights Unicapital's contribution to innovative technology and the development of new financial products in the country.
As one of Azerbaijan's leading investment firms, Unicapital continues to provide modern, secure, and convenient solutions to its clients in capital markets, supporting the growth of the investment sector in the country.