Azərbaycan startapı 50 000 Avro qrant qazanıb
Azərbaycan startap E-legal 50 000 Avro qrant qazanıb. Startap bu grantı Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankıdan (EBRD) əldə edib. Bankın keçirdiyi Star Venture proqramının qalibi olan E-legal startapı mükafatlandırılıb. Startapın təsisçisi Səmayə Həbibova bu məbləği E-legal-ın inkişafına,innovasiyaların tətbiqinə xərcləyəcəklərini bildirib.
Daha öncə də startap Kiçik və Orta Biznesə Dəstək Agentliyinin 3-cü qrant müsabiqəsində qalib olmuşdu. KOBİA-nın qrant müsabiqəsində startap 20 000 manat qazanmışdı.E-legal hüquqi məsələləri onlayn həll etmək üçün alətlər təqdim edir. Startapın saytından istifadəçilər sənəd hazırlaya, yoxlaya və s. xidmətləri həyata keçirə bilərlər.
EBRD-nin dəstəklədiyi Star Venture Cənubi və Şərqi Aralıq dənizi regionunu  (SEMED), Qərbi Balkanları, Mərkəzi Asiyanı, Şərqi Avropanı, Qafqazı və Türkiyəni əhatə edən 23 ölkədə 550-dən çox yüksək potensiallı erkən mərhələdə startapları dəstəkləmişdir.

13 December 2023 17:28
Azerbaijan startup E-legal has won a grant of 50,000 Euros. The startup received this grant from the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD). E-legal startup, the winner of the Star Venture program held by the bank, was awarded. Samaya Habibova, the founder of the startup, said that they will spend this amount on the development of E-legal and the application of innovations.
Earlier, the startup won the 3rd grant competition of the Small and Medium Business Support Agency. The startup won 20,000 manats in the KOBIA grant competition. E-legal provides tools to solve legal issues online. From the website of the startup, users can prepare documents, check, etc. they can perform the services.
EBRD-backed Star Venture has supported more than 550 high-potential early-stage startups in 23 countries covering the Southern and Eastern Mediterranean region (SEMED), the Western Balkans, Central Asia, Eastern Europe, the Caucasus and Turkey.