“AzInTelecom” “Fintex Summit 2025”də iştirak edib
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC-nin dəstəyi ilə Bakıda Maliyyə Texnologiyaları Sammiti (Fintex Summit 2025) təşkil olunub.
24-25 iyun tarixlərində keçirilən, bank və maliyyə ekosistemində yeni trendlər, innovativ həllər, maliyyə texnologiyası mövzularını əhatə edən tədbirdə Azərbaycanda və xaricdə fəaliyyət göstərən nüfuzlu şirkətlərin, eləcə də yerli qurumların rəhbər şəxsləri iştirak ediblər.
Tədbir ərazisində quraşdırılmış “AzInTelecom” stendində iştirakçılara SİMA və şirkətin digər rəqəmsal məhsulları ilə bağlı məlumat verilib.
Sammitin ilk günü “AzInTelecom”un Məhsul və xidmətlər şöbəsinin müdiri Tamerlan Məşədihəsənli panel müzakirələrdə SİMA texnologiyasının maliyyə sektoru üçün üstünlüklərindən danışıb. O bildirib ki, fərdi sahibkarlar üçün “SİMA İmza”nın İnternet Vergi İdarəsinə genişmiqyaslı inteqrasiyası tamamlanıb və hazırda sahibkarlar “6AYPULSUZ” promokudu ilə “SİMA İmza” tətbiqindən 6 ay müddətdə pulsuz istifadə edə bilərlər.
T.Məşədihəsənli SİMA-nın maliyyə sektoru üçün yeni xidmətlərindən sayılan “SİMA KYC Videozəng” və “Videoqeydiyyat” həlləri barədə də danışıb. O, bu xidmət sayəsində maliyyə qurumlarının vətəndaşların şəxsiyyətini real vaxt rejimində yüksək dəqiqlik və etibarlılıqla təsdiqləyə bildiyini qeyd edib.
Qeyd edək ki, “SİMA KYC” qurumlar və istifadəçilər arasında rəqəmsal körpü rolunu oynamaqla şəxsin identifikasiyasını real vaxt rejimində əldə etmək imkanı yaradır. Bu həll vətəndaşın şəxsiyyətini təsdiqləmək üçün lazım olan bütün proseslərdə tətbiq oluna bilər. “SİMA KYC” ilə bağlı ətraflı məlumatı sima.az saytından və 157 Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

AzInTelecom Participated in "Fintex Summit 2025"
With the support of  “AzInTelecom” LLC, one of the companies of AZCON Holding, the Financial Technologies Summit (Fintex Summit 2025) was held in Baku.
The event, which took place on June 24–25, focused on new trends in the banking and finance ecosystem, innovative solutions, and financial technologies. It brought together executives from leading local and international companies, as well as government institutions.
During the summit, participants were introduced to SİMA and AzInTelecom’s other digital products at the company’s stand.
On the first day of the summit, Tamerlan Mashadihasanli, Head of the Product and Services Department at AzInTelecom, took part in a panel discussion where he spoke about the benefits of SİMA technology for the financial sector. He emphasised that the full integration of "SİMA İmza" with the Internet Tax Administration system for individual entrepreneurs has been completed. Entrepreneurs can now use the “SİMA İmza” app free of charge for six months by using the “6AYPULSUZ” promo code.
T. Mashadihasanli also highlighted new SİMA services designed for the financial sector, including the SİMA KYC Video Call and Video Registration solutions. He noted that these services enable financial institutions to verify users’ identities with high accuracy and reliability.
It should be noted that SİMA KYC acts as a digital bridge between organizations and users, allowing real-time identity verification. This solution can be applied to all processes requiring ID verification. For more information about SİMA KYC, visit sima.az or contact the Call Center at 157.