“AzInTelecom” nümayəndələri İsmayıllıda həssas qrupdan olan uşaqlarla görüşdü - Video
“AzInTelecom” MMC DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin İsmayıllı “DOST Evi” filialının təşkilatçılığı ilə keçirilən “İnklüziv yay düşərgəsi”nin tərəfdaşı olub.
Düşərgə çərçivəsində əlilliyi olan uşaqlar və şəhid ailələrinin övladları ilə “AzInTelecom” nümayəndələrinin görüşü baş tutub. Görüş zamanı “AzInTelecom” tərəfindən inklüziv cəmiyyətdə rəqəmsal bacarıqların inkişafı mövzusunda maarifləndirici sessiya təşkil olunub. Sonda iştirakçılara hədiyyələr və “SİMA missiyası” nağıl kitabı təqdim edilib.
İnklüziv düşərgədə həssas qruplardan olan şəxslərin cəmiyyətə adaptasiyasının gücləndirilməsi məqsədilə Şamaxı və İsmayıllı rayonlarında interaktiv fəaliyyətlər və görüşlər təşkil olunub. İştirakçılar yaradıcılıq emalatxanalarında master-klaslara qatılıb, həmçinin “Basqal” Dövlət Tarix-Mədəniyyət Qoruğu və muzeyini ziyarət ediblər.
Qeyd edək ki, layihə DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin İsmayıllı “DOST Evi” filialının, “Regional İnkişaf” İctimai Birliyinin (RİİB) və “Runaway House”un tərəfdaşlığı ilə reallaşıb.
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC cəmiyyətin bütün təbəqələrinin sosial inteqrasiyasına yönəlmiş layihələri dəstəkləyir və gələcəkdə də bu istiqamətdəki fəaliyyətini davam etdirməyi hədəfləyir.

Representatives of "AzInTelecom" met with children from vulnerable groups in Ismayilli - Video
“AzInTelecom” LLC was a partner of the “Inclusive Summer Camp” organized by the Ismayilli “DOST Evi” branch of the DOST Inclusive Development and Creativity Center.
As part of the camp, a meeting was held between “AzInTelecom” representatives and children with disabilities and children of martyrs’ families. During the meeting, “AzInTelecom” organized an educational session on the development of digital skills in an inclusive society. At the end, the participants were presented with gifts and the “SIMA Mission” fairy tale book.
Interactive activities and meetings were organized in Shamakhi and Ismayilli regions in order to strengthen the adaptation of people from vulnerable groups to society in the inclusive camp. Participants attended master classes in creative workshops, and also visited the “Basqal” State Historical and Cultural Reserve and Museum.
It should be noted that the project was implemented in partnership with the Ismayilli “DOST Evi” branch of the DOST Inclusive Development and Creativity Center, the “Regional Development” Public Union (RIIB) and “Runaway House”.
“AzInTelecom” LLC, one of the AZCON Holding companies, supports projects aimed at the social integration of all segments of society and aims to continue its activities in this direction in the future.