“AzInTelecom”un dəstəyi ilə “Qarabağı yenidənqurma” sərgisi keçirilib
14-16 oktyabr tarixlərində AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC-nin dəstəyi ilə Bakı Ekspo Mərkəzində “Rebuild Karabakh” (“Qarabağı yenidənqurma”) – Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı Sərgisi keçirilib.
Sərgidə rəqəmsal həllər üzrə tərəfdaş qismində çıxış edən “AzInTelecom” Qarabağdakı infrastrukturun bərpası ilə yanaşı, rəqəmsal inkişafın önəminə də diqqət çəkib. Şirkətin təqdim etdiyi “bulud” xidmətləri və SİMA Rəqəmsal Həllər platforması vasitəsilə azad edilmiş ərazilərdə texnoloji ekosistemin qurulmasına, vətəndaş və bizneslər üçün rəqəmsal rahatlığın təmininə yönəlmiş təşəbbüslərini nümayiş etdirib.
AZCON Holding-in baş kommunikasiya inzibatçısı Əli Əliyev Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə "Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı" çərçivəsində AZCON Holding və idarəetməsinə verilmiş dövlət müəssisələrinin gördüyü işlər barədə öz çıxışında qısa məlumat verib.
“AzInTelecom”un əməkdaşı Aysel Əfəndizadə sərgi zamanı təqdimatla çıxış edərək bildirib ki, Qarabağın bərpası həm də rəqəmsal müstəvidə davam edir. O, şirkətin təqdim etdiyi “bulud” texnologiyaları, həmçinin SİMA məhsullarının Qarabağa köç edən insanlara, eləcə də orada fəaliyyət göstərən qurumlara çevik və məsafədən xidmət imkanları təqdim etdiyini bildirib.
Qeyd edək ki, Qarabağın bərpası və dayanıqlı inkişafı istiqamətində həyata keçirilən layihələrin təqdimatı üçün mühüm platforma olan “Rebuild Karabakh” sərgisində müxtəlif yerli və beynəlxalq şirkətlər iştirak edib. “AzInTelecom” MMC sərgidə texnoloji tərəfdaş olmaqla yanaşı, həm də sosial məsuliyyətini nümayiş etdirib.
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC rəqəmsal dünyada keyfiyyətə üstünlük verənlərə təhlükəsiz, etibarlı və rahat adaptasiya edilən xidmətlər təqdim edir. Şirkətin xidmətləri arasında güclü və təhlükəsiz “bulud” həlləri, yeni nəsil rəqəmsal imza və identifikasiya xidmətləri, biznesin idarə edilməsində effektivlik təmin edən rəqəmsal platformalar və kibertəhlükəsizlik həlləri xüsusi yer tutur. Bu xidmətlər vasitəsilə “AzInTelecom” müştərilərinə rəqəmsal transformasiya sahəsində ən müasir texnologiyaları təqdim edir.

"Karabakh Reconstruction" exhibition held with the support of "AzInTelecom"
On October 14-16, the Baku Expo Center hosted the “Rebuild Karabakh” – Karabakh Restoration, Reconstruction and Development Exhibition with the support of “AzInTelecom” LLC, one of the AZCON Holding companies.
Speaking at the exhibition as a digital solutions partner, “AzInTelecom” drew attention to the importance of digital development in addition to the restoration of infrastructure in Karabakh. The company demonstrated its initiatives aimed at building a technological ecosystem in the liberated territories and ensuring digital comfort for citizens and businesses through its “cloud” services and SIMA Digital Solutions platform.
AZCON Holding’s Chief Communications Officer Ali Aliyev gave a brief presentation on the work carried out by AZCON Holding and state-owned enterprises under its management within the framework of the “First State Program on the Great Return” to the liberated territories of the Republic of Azerbaijan.
“AzInTelecom” employee Aysel Efendizadeh made a presentation during the exhibition and said that the restoration of Karabakh continues in the digital sphere. She noted that the “cloud” technologies provided by the company, as well as SIMA products, provide flexible and remote service opportunities to people migrating to Karabakh, as well as to institutions operating there.
It should be noted that various local and international companies participated in the “Rebuild Karabakh” exhibition, which is an important platform for the presentation of projects implemented towards the restoration and sustainable development of Karabakh. “AzInTelecom” LLC, in addition to being a technological partner at the exhibition, also demonstrated its social responsibility.
“AzInTelecom” LLC, one of the AZCON Holding companies, provides safe, reliable and easily adaptable services to those who prioritize quality in the digital world. The company’s services include powerful and secure “cloud” solutions, new generation digital signature and identification services, digital platforms that ensure efficiency in business management, and cybersecurity solutions. Through these services, AzInTelecom provides its customers with the most modern technologies in the field of digital transformation.