Batuhan Gültakan "Getir"in CEO-su vəzifəsinə geri qayıdıb
Keçən həftə heç bir səbəb göstərilmədən vəzifəsindən azad edilən Batuhan Gültakan yenidən Getir-in CEO-su vəzifəsinə qaytarılıb. O, açıqlamasında qeyd edib: "İşimizə fokuslanaraq planlarımızı həyata keçirmək üçün güclü və həvəslə çalışmağa davam edəcəyik."
Eyni zamanda, GetirFinans-ın CEO-su Yiğit Çağlayan da idarə heyətinə üzv təyin edilib. Batuhan Gültakan-ın vəzifədən azad edilməsi ilə bağlı onun əvvəlki açıqlamaları ictimaiyyətdə müzakirələrə səbəb olmuşdu. O açıqlamasında qeyd edib: "Keçən həftə Nazım Salur-un oğullarının da daxil olduğu Türkiyə İdarə Heyəti heç bir səbəb göstərmədən məni vəzifəmdən uzaqlaşdırdı. Mən öz istəyimlə istefa vermədim."
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə məxsus böyük investisiya şirkəti olan Mubadala da yenidən qurulma planında əsas rol oynadığını açıqlayıb. Şirkət bəyan edib: "Biz Getir-in 2025-ci il planlarını həyata keçirməsi və idarə heyəti tərəfindən təsdiqlənmiş büdcəni təmin etməsi üçün lazım olan maliyyə dəstəyini təqdim etməyə qərarlıyıq. Bütün tərəfdaşlarımızla əməkdaşlıq etməyi səbirsizliklə gözləyirik."
Lakin, Getir-in qurucusu Nazım Salur bu plana sərt reaksiya göstərərək deyib: "Bu qanunsuz bir addımdır. Hüquqlarımızı ələ keçirməyə çalışırlar."

Batuhan Gültakan has returned to the position of CEO of "Getir"
Batuhan Gültakan, who was dismissed from his position last week without any explanation, has been reinstated as the CEO of Getir. In his statement, he said: "We will continue to work with strength and enthusiasm to focus on our work and implement our plans."
At the same time, Yiğit Çağlayan, the CEO of GetirFinans, has been appointed as a member of the board. Batuhan Gültakan’s dismissal and his previous statements have sparked public discussions. He stated: "Last week, the Turkey Board of Directors, which includes Nazım Salur’s sons, dismissed me from my position without any explanation. I did not resign voluntarily."
Mubadala, a major investment company based in the United Arab Emirates, also announced its key role in the restructuring plan. The company declared: "We are determined to provide the financial support necessary for Getir to implement its 2025 plans and meet the budget approved by the board. We are eager to collaborate with all our stakeholders."
However, Getir’s founder, Nazım Salur, strongly reacted to this plan, saying: "This is an illegal move. They are trying to seize our rights."